Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku - przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka

Od piątku do piątku

Piątek

Wiedeń. Robotnicy remontujący parlament dokonali w podziemiach wiekopomnego odkrycia: w starej szafie odnaleźli płaskorzeźbę, dwa popiersia i cztery portrety przedstawiające Adolfa Hitlera, umiłowanego wodza III Rzeszy Niemieckiej, a od 1938 także Austrii. A skoro jesteśmy nad „pięknym, modrym Dunajem”… Austriacki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka powiedział portalowi Heute, że 90 procent imigrantów ląduje w Austrii na zasiłkach socjalnych. System opieki jest bliski załamania.

Sobota

Solidarność protestowała przeciw Komisji Europejskiej, która zróżnicowanie wieku emerytalnego uważa za dyskryminację kobiet. - Zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet w Polsce nie jest dyskryminacją, to jest przywilej polskich kobiet. To nasze prawo, nasz wybór - stwierdził szef Solidarności Piotr Duda.

Niedziela

Słowa Dudy poruszyły pisarkę Manuelę Gretkowską, która felieton na Facebooku rozpoczęła od zdania (pisownia oryginalna): „Dlaczego wczoraj jakiś huj bez cycków wypowiadał się znowu za kobiety?”. Uprzejmie informuję pisarkę, że słowo uważane za wulgarne i stosowane powszechnie w tzw. wyższych sferach nowego chowu, zaczyna się od „ch”. Pisownia zastosowana przez panią dominuje na płotach. Podobnie, jak wizerunek męskiego narządu płciowego, którym przyozdobiła pani swój felieton.

Poniedziałek

Jakie są marzenia kanclerz Angeli Merkel? Wyprawa w Góry Skaliste i podróż Koleją Transsyberyjską - wyznała podczas spotkania z dziećmi. Na słowa Merkel zareagowali rosyjscy kolejarze: - Kolej Transsyberyjska gotowa jest zorganizować podróż - oświadczył rzecznik spółki kolejowej. A co z Górami Skalistymi? Merkel i Trump nie przepadają za sobą, więc na razie pani kanclerz będzie mogła podziwiać wymarzone góry, czytając o nich w powieściach Karola Maya, który najpierw je opisał, a dopiero potem zobaczył.

Wtorek

Norweżka poprosiła o azyl w Polsce - donosi „Nasz Dziennik”. Pani Silje Garmo uciekła do Polski, bo norweski Urząd ds. Opieki nad Dziećmi chce jej odebrać dzieci. Jeśli azyl otrzyma, nasz rząd wreszcie udowodni władzom eurokołchozu, że Polska pomaga uchodźcom.

Środa

Dwa nowe państwa powstały w tym roku dzięki politykom. San Escobar powołał do życia minister Witold Waszczykowski. Twórcą Nambii jest natomiast prezydent USA. Nambia leży w Afryce, co podczas lunchu w Nowym Jorku Trump ujawnił zdumionym przywódcom afrykańskim. Biedacy nie uważali na lekcjach geografii.

Czwartek

Polacy piją dzisiaj więcej niż w czasach PRL - stwierdził abp Stanisław Gądecki. Optymistycznie ujmując, mamy postęp w każdej dziedzinie konsumpcji.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.