Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek

Rząd zmienia zdanie w sprawie imigrantów - donosi „ASZdziennik” i dodaje, że PZU przyjmie uchodźców. W poniedziałek okazało się, że redakcja ma wiadomości z dobrego źródła. Małgorzata Sadurska, uchodźczyni z Kancelarii Prezydenta, została przyjęta do PZU, gdzie przyznano jej skromny zasiłek dla uchodźców: 90 tys. zł miesięcznie.

Od piątku do piątku

Sobota

Rozpoczęły się pierwsze dwudniowe szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Główny temat: przetrwanie. Żołnierze zawodowi, którzy w weekendy będą nauczać ochotników formacji pospolitego ruszenia, chcą za służbę w dni wolne specjalnych dodatków do pensji. Tak proszę Państwa, w wojsku teraz pracuje się wg norm biurowych, które określa prastara, znana biuralistom zasada: Za pięć trzecia bierz kapotę, pier… szefa i robotę!

*

Ryszard Petru wezwał do uwolnienia Władysława Frasyniuka, którego policjanci wynieśli z rejonu obchodów Miesięcznicy Smoleńskiej. Lider Nowoczesnej otrzymał poufną wiadomość, że reżym Beaty Szydło zamierza przetrzymywać Frasyniuka w kazamatach aż do święta Sześciu Króli.

Niedziela

Wierna replika dwóch wagonów pociągu Adolfa Hitlera powstaje w Jedlinie Zdroju na Dolnym Śląsku. Wkrótce wagony zostaną udostępnione zwiedzającym i każdy będzie mógł poczuć się jak Adolf. Rekonstruktorom podpowiadamy, że historia kolejnictwa stawia przed nimi kolejne ambitne wyzwania. Jak wiadomo, również generalissimus Józef Stalin miał kolejową salonkę, a Umiłowany Przywódca Wieczny Sekretarz Generalny Partii Pracy Korei Kim Dzon Il podróżował wyłącznie swym ulubionym pociągiem pancernym.

*

Europa nie potrzebuje więcej Wuja Sama nie tyko w sprawach klimatu, ale także polityki zagranicznej i bezpieczeństwa - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Włoch Antonio Tajani w wywiadzie dla „Il Messaggero”. Prezydent USA Donald Trump zalał się gorzkimi łzami, kiedy przeczytał te słowa.

Poniedziałek

Nie budząc niczyich podejrzeń od października fałszywy medyk przyjmował chorych w przychodniach w Warszawie, Otwocku i Górze Kalwarii. I pewnie leczyłby aż do emerytury, gdyby nie zechciał załatwić sobie dodatkowej fuchy w czwartej przychodni, bo każdy lekarz chce więcej zarabiać dla dobra pacjentów. Tam wpadł, gdyż na jego nieszczęście szef placówki znał prawdziwego lekarza o tym samym nazwisku - doniósł rmf24. Jak widać, leczyć każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. Studia medyczne bywają zbędne, liczą się papiery. Nawet fałszywe.

Od piątku do piątku

Wtorek

Odrodził się pomysł budowy gazociągu South Stream, którym gaz z Rosji, omijając Ukrainę, popłynie Morzem Czarnym do Bułgarii, potem do Austrii i dalej do Europy - pisze austriacki „Der Standard”. Rosyjski Gazprom dostarczy tą drogą do Europy 63 miliardy metrów sześciennych gazu rocznie. Niemal dziesięć razy więcej niż wynosi zużycie gazu w Austrii.

Środa

Nocny gwałtowny pożar zniszczył 27-piętrowy blok mieszkalny w Londynie. Budynek, zamieszkały głównie przez muzułmańskich imigrantów, płonął jak domek z papieru.

Czwartek

Shin Shin, panda wielka z ogrodu zoologicznego Ueno w Tokio, urodziła maluszka. Teraz ona i jej potomek są najpilniej obserwowanymi zwierzętami w Japonii. Panda jest gatunkiem zagrożonym, zwierzęta te mogą wyginąć w ciągu 2-3 pokoleń.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.