Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Fot. East News
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Piątek

Na komendę policji w Przeworsku mężczyzna przyniósł znalezione dokumenty. Okazało się, że dokumentów nikt nie poszukuje, natomiast uczciwego znalazcę ściga sąd, gdyż ma do odsiedzenia wyrok. Biedak został zatrzymany i odesłany do celi. Jak widać, niekiedy za uczciwość też można trafić za kratki.

PO skierowała do sejmowej Komisji Etyki wniosek o ukaranie Małgorzaty Gosiewskiej. Posłanka PiS, odnosząc się w Telewizji Republika do manifestacji zakłócających smoleńskie miesięcznice na Krakowskim Przedmieściu, powiedziała: „Problemem są politycy, dziennikarze czy pseudodziennikarze, którzy popierają to bydło, przepraszam bardzo, tą swołocz, która w ten sposób się zachowuje”. Według Platformy słowa posłanki to mowa nienawiści. Ja natomiast w imieniu miłośników zwierząt zwracam się z apelem o nieprzezywanie ludzi, zwłaszcza wszelkiej maści polityków, bydłem, gdyż w wielu przypadkach jest to krzywdzące dla bydła. Zresztą, Gosiewska natychmiast wycofała się z tego epitetu. Przy okazji przestrzegam panią posłankę, że słowo „swołocz” pochodzi z języka rosyjskiego, więc lepiej go nie używać, bo mogą panią posądzić o sympatie prokremlowskie.

Sobota

Stany Zjednoczone i cała reszta wolnego świata mają nie lada kłopot po tym, jak w Syrii ponad sto osób zginęło w zamachu bombowym na konwój z ludnością ewakuowaną z miejscowości objętych walkami. Niestety, w żaden sposób o ten krwawy zamach nie da się oskarżyć prezydenta Assada i jego armii. Wychodzi więc na to, że bombę odpalili albo bojownicy tzw. umiarkowanej opozycji, czyli terroryści popierani przez Trumpa, albo formalnie niepopierani przez niego terroryści z tzw. Państwa Islamskiego.

Znowu do rowu wjechały amerykańskie wojskowe ciężarówki. Tym razem w Słupcy w Wielkopolsce. Amerykańskie kraksy na polskich drogach to już nowa tradycja. Poza tym wiele wskazuje na to, że między stacjonującymi w Polsce oddziałami US Army a rządowym taborem samochodowym trwa rywalizacja na kraksy i stłuczki. Na autostradzie A2 służbowa skoda superb wioząca szefa Sztabu Generalnego generała Michała Sikorę uderzyła w inne auto. Tym razem w cywilne; tydzień wcześniej na podjeździe przy siedzibie PiS tryknęły się dwie rządówki.

Niedziela

Miła niespodzianka spotkała naszą Czytelniczkę: w czasie świątecznej mszy otrzymała esemes z propozycją „pożyczki na święta darmowej dla Ciebie i bez BIK”. „Darmową”, choć zapewne kosztowną pożyczkę, oferowała firma Kredytum SA z Kołobrzegu. Nie uprzedziła przy tym, że telefonowanie pod podany numer kosztuje

2,60 zł za minutę, na czym zarabia rzeczona firma. Ciekawe, czy Bóg weźmie sprawę w swoje ręce i ukarze ich za to, że nie świętują dnia świętego?

Poniedziałek

Już oficjalnie wiadomo, że niewdzięczni Turcy nie głosowali tak, jak kazali im postępowi przywódcy Unii Europejskiej. W referendum opowiedzieli się za wprowadzeniem prezydenckiego systemu rządów. Najwidoczniej im obrzydł dotychczasowy system parlamentarny, towarzyszący mu bałagan połączony z karczemnymi awanturami i bójkami deputowanych. Ostatnio tureccy posłowie urządzili sobie zbiorową bitwę 12 stycznia. Oczywiście, bili się z zachowaniem wszelkich demokratycznych standardów.

Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie odrzuciła propozycję Ministerstwa Środowiska, aby do planu ochrony rezerwatu Las Warmiński wprowadzić zapis umożliwiający odstrzał jeleniowatych - pisze dziennik.pl. Jak wiadomo, minister od środowiska Jan Szyszko twierdzi, że polowanie to najbardziej humanitarny sposób pozyskiwania najwyższej jakości pożywienia pochodzenia zwierzęcego. Prawdopodobnie więc skutek będzie taki, że w Olsztynie zostanie zmieniona dyrekcja. Nowa podzieli humanitarne poglądy ministra.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia
wPolityce.pl

Wtorek

Lider KOD Mateusz Kijowski wydaje książkę pt. „Buntownik”. Jest nadzieja, że dzieło otworzy Kijowskiemu drogę do kariery literackiej, sławy i majątku. I że wreszcie jako wybitny pisarz spłaci długi alimentacyjne.

Środa

Poseł PiS Marek Suski zdradził, ile Misiewicz miał zarabiać jako pracownik PGZ: „Pensja Misiewicza to znacznie mniej niż 50 tysięcy. Myślę, że około połowy tego”. Według wp.pl, Suski zauważył przy tym, że to nadal więcej niż pensja prezydenta. Cóż, prezydent w każdej chwili może abdykować i wskoczyć na zwolnione przez Misiewicza stanowisko.

Wicepremier Czech Andrej Babiš jest przeciwny przyjęciu euro. W razie kryzysu ekonomicznego korona gwarantuje gospodarce bezpieczeństwo.

Czwartek

„Sydney Morning Herald” pisze, co gość hotelowy może wziąć na pamiątkę z pokoju hotelowego. Bezpiecznie można zabrać jednorazowe hotelowe kapcie, mydełko czy szampon. Nie wypada natomiast ładować do walizek hotelowych ręczników, szlafroków - to już nie będzie pamiątka, ale prawdziwa kradzież.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.