Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek
Niemcom przejadło się już multikulti. 69 proc. domaga się, by już nie przyjmować imigrantów - pisze "Die Welt".

Z okazji meczu Polska - Rumunia nasi kibice pobili się i zniszczyli bar w Bukareszcie. Zdemolowali też stację benzynową na Węgrzech. Zaznaczmy od razu, że ze stacji niczego nie ukradli! Przy tej okazji odnotujmy moralny postęp: w styczniu 2015, jadąc z pielgrzymką do Częstochowy, pobożni kibice ogołocili po drodze stację w Jędrzejowie. Zapewne mieli w planach spowiedź na Jasnej Górze, szczery żal za grzechy i nadzieję na grzechów odpuszczenie i żywot wieczny. Amen.

Sobota
Afganistan. W amerykańskiej bazie w Bagram talibowie przeprowadzili zamach. Polski żołnierz został ranny ku chwale USA. W nagrodę na kolejną amerykańską wojnę także pojedzie bez wizy. Oczywiście, na koszt polskiego podatnika.

Od piątku do piątku: przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego Jerzy Witaszczyk

Niedziela
Miłych wspomnień czar! Uczeń technikum z Mirano koło Wenecji, zapamięta wycieczkę do Krakowa. Kiedy koledzy smacznie spali w hotelu, on spędził noc w policyjnym areszcie. Policja nakryła go, jak palił jointa. W Polsce - ostrzegają włoskie gazety - karane jest zażywanie narkotyków.

Poniedziałek
Pani Cailey Fiesel z Nowego Jorku domaga się odszkodowania od firmy odzieżowej Zara - donosi "Daily News". Kiedy w sukience od Zary poszła do pracy, poraził ją fetor. Na dodatek coś ją drapało. Okazało się, że w szwie tkwiła martwa mysz. Biedne zwierzątko! Straszna jest śmierć od krawieckiej igły.

Wtorek
Dzieci płaczą, rodzice biegają od sklepu do sklepu, a Biedronka milczy - alarmuje Wirtualna Polska. Klienci Biedronki szukają Świeżaków! Za zakupy otrzymywali naklejki, które mieli wymienić na te maskotki. A Świeżaków nie ma! Zrozpaczony ojciec skarży się: "Odwiedziłem z dzieckiem siedem sklepów w Ełku, Grajewie, Prostkach i nigdzie nie było Świeżaków!" Nie jest źle, jeśli mamy takie zmartwienia.

Tymczasem koło Raciborza policja zatrzymała auto. Tatuś kierowca wydmuchał 2 promile, a jego 11-letni syn 0,3. Niewykluczone, że są ofiarami Biedronki: szukając bezskutecznie Świeżaków, upili się z rozpaczy.

Środa
Na konto KOD wpłynęło ostatnio ponad milion złotych - podaje "Super Express". Wg działaczy, pieniądze umożliwią zorganizowanie debat, marszów i zgromadzeń. O spłacie alimentów wodza Mateusza Kijowskiego nie wspomnieli. A tu sroga zima. Może dzieci wodza chodzą gołe i niewesołe? Cóż, walka o prawdziwą demokrację wymaga ofiar…

Czwartek
Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Rzucanie palenia należy pochwalić z jednym zastrzeżeniem: kiedy już skończycie palić, nie rzucajcie na chodnik!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.