Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego.

Piątek

Kanadyjczyk McLuhan w 1962 roku ogłosił, że masowe media elektroniczne zmienią świat w globalną wioskę. Teraz węgierski kot Rudi z Tamási udowodnił, że McLuhan miał rację. Na początku listopada wyszedł z domu i przepadł. Odnalazł się w Holandii! Tam zajęli się nim przyjaciele zwierząt z Dementor Club: z pomocą internetu i znajomych Węgrów odszukali właścicieli i odesłali kota do domu. Świat jest coraz mniejszy.

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Według ambasadorki USA przy ONZ, jej kraj posiada „niezaprzeczalne” dowody, że Iran łamie prawo międzynarodowe, wysyłając pociski do rebeliantów Huti w Jemenie. Nie pierwszy raz USA posiadają niezaprzeczalne dowody. W 2003 też miały dowody, że Saddam Husajn dysponuje bronią masowego rażenia, a ponieważ z tej przyczyny był dla świata groźniejszy od Hitlera, Bush rozkazał napaść na Irak. Lata lecą, ale do tej pory nikt tej broni w Iraku nie odnalazł.

Sobota

W 47. rocznicę Grudnia ‘70 Lech Wałęsa złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Potem wyrzekł słowa, po których rządząca kolacja zadrżała ze strachu: Czuwam i w odpowiednim momencie zrobię to, co należy zrobić!

Obrońca demokracji Mateusz Kijowski i Elżbieta Pawłowicz (siostra posłanki Krystyny Pawłowicz) podziękowali ofiarodawcom za 32 tysiące zł zebrane w akcji „Stypendium Wolności - Mateusz, zostań w Polsce!”. Szlachetnym donatorom zwracam uwagę, że zebrana suma to kropla w morzu potrzeb pana Mateusza, który tłumaczył, dlaczego nie podejmuje byle jakiej pracy, np. na budowie: żeby związać koniec z końcem, musi zarabiać co najmniej 5945 zł na rękę. Zatem sięgnijcie głębiej do kieszeni wszyscy, którym zależy, by obrońca demokracji pozostał w ojczyźnie.

Niedziela

Australijska firma Byron Bay Railroad Company wyposażyła zabytkowy pociąg w panele fotowoltaiczne i silnik elektryczny. Pierwszy na świecie pociąg zasilany energią słoneczną wozi pasażerów na 3-kilometrowej trasie w Zatoce Byron w Nowej Południowej Walii.

Poniedziałek

- Uważam, że prezes Kaczyński jest wrednym dziadygą - powiedział Radosław Sikorski w Radiu Zet i tym samym potwierdził, że w Polsce ulubionym miejscem uprawiania polityki jest rynsztok. Od lat w tym ścieku z nieukrywaną rozkoszą taplają się politycy wszelkiej partyjnej maści. Na szczęście zwykli ludzie wciąż jeszcze uśmiechają się do siebie bez-interesownie.

Wtorek

W szkole na warszawskiej Białołęce nauczycielka poleciła uczniom klas czwartych przeczytać w święta bajkę „Piękna i Bestia” - pisze „Super Express”. Tekst ściągnięty z internetu wydrukowała i rozdała dzieciom. Okazało się, że to pornograficzna wersja. Dzieci miały okazję poznać życie z innej strony.

Środa

Donald Cline, lekarz ginekolog z Indianapolis w USA, jest ojcem co najmniej 20 dzieci pacjentek, które leczył z niepłodności. Szczęśliwe matki były przekonane, że ojcami dzieci są ich mężowie. Mężowie też nie wątpili w swoje ojcostwo. Jak jednak wiadomo, świat jest pełen niespodzianek, bywa więc, że i bez pomocy przedsiębiorczych ginekologów mężowie swoich żonwychowują cudze dzieci.

Czwartek

Od jutra życie w Polsce zacznie zmieniać się na lepsze: dni będą coraz dłuższe! Życzę wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia! Radujmy się!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.