Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennik Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennik Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennik Łódzkiego

Piątek

Biskup świdnicki Ignacy Dec oskarżył niepokornego proboszcza z Szalejowa Górnego, że ma dziecko z gospodynią. Parafianie zorganizowali zbiórkę na badania DNA - doniósł „Fakt”. Okazało się, że biskup wyssał sensację z brudnego palucha, ale proboszcza nie zamierza przeprosić. Zapewne przeprosiny uwłaczałyby godności wysokiego dostojnika kościelnego.

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennik Łódzkiego

Tymczasem Brytyjka Amanda Liberty zamierza poślubić własny żyrandol. - To miłość od pierwszego wejrzenia - wyznała gazecie „Metro”. Ciekawe, czy dzieci z tego związku będą zasilane prądem o napięciu 230V i częstotliwości 50 Hz?

Sobota

Joe Biden, były wiceprezydent USA, powiedział Włochom, że Rosja pomaga opozycyjnym ugrupowaniom. Możliwe, ale nie jest tajemnicą, że ten wice Obama jest znany z pomyłek i nietrafionych spekulacji. U nas mało kto pamięta, że pomylił Polskę z Portugalią, czym i tak nie dorównał swojemu szefowi, który wręczając Prezydencki Medal Wolności przyznany pośmiertnie Janowi Karskiemu, mówił o „polskich obozach śmierci”.

W galerii handlowej w Bielsku-Białej pijany mężczyzna spadł z drugiej kondygnacji na matkę z dzieckiem. Facet zamierzał podciągnąć się na barierce. Głupek i jego ofiary przeżyli. Inaczej było w Chinach, gdzie przed czterema laty w galerii handlowej w Nankin młody Chińczyk skoczył na dół, gdyż wolał się zabić niż towarzyszyć szóstą godzinę narzeczonej przy zakupach.

Niedziela

Wielką Brytanię pokryła kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Drogowcy, kolejarze są zaskoczeni. Podróżni także. Cieszą się dzieci, gdyż w wielu szkołach odwołano zajęcia.

Poniedziałek

Sławomirowi Wałęsie, synowi Lecha, grozi 15 dniowy areszt za kradzież świecy - donosi „Super Express”. Najpierw sąd wymierzył mu 20 zł grzywny, której nie zapłacił, następnie zamienił ją na 20 godzin prac społecznych, do których potomek noblisty nie przystąpił. Na tapecie jest sprawa kolejnej kradzieży. Wygląda na to, że to typowy przypadek pomroczności jasnej.

Wtorek

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok 2,5 roku więzienia na Marka F. za podsłuchy w stołecznych restauracjach. To dzięki nim każdy Polak wie, że za jeden obiad politycznych elit musiał zapłacić tyle, ile zarabia przez miesiąc. Panie prezydencie Duda, proszę niezwłocznie ułaskawić pana Falentę i za zasługi dla Polski uhonorować najwyższym odznaczeniem. A w ogóle ciekawe, ile kosztują nas „służbowe” obiadki obecnych elit?

Środa

Polak Vodka należy do popularnych napojów alkoholowych w Brazylii - napisała do mnie Czytelniczka. Butelka z pięknie wytłoczonym orłem w koronie zawiera 950 ml 36-procentowej wódki. Hurtownia Imigrantes Bebidas (Napoje Imigrantów) zachwala ją jako opracowaną dla najbardziej wymagającego brazylijskiego podniebienia. Cena? W przeliczeniu na polską walutę 13 zł. Kto lubi tanio i patriotycznie upić się na obczyźnie, może wybrać się na wycieczkę śladami pana Balcera.

Czwartek

Niemiecka policja przeprowadziła w Berlinie akcję przeciw islamistom. Antyterroryści zatrzymali kilku podejrzanych. To kropla w morzu potrzeb. W niedzielę szef niemieckiego kontrwywiadu przestrzegał przed osiedlającymi się w Niemczech zaprawionymi w bojach islamistami z Czeczenii, Dagestanu i Inguszetii.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.