Od dziś jarmark w Zielonej Górze kusi zapachem potraw oraz superprezentami

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Od dziś jarmark w Zielonej Górze kusi zapachem potraw oraz superprezentami

Leszek Kalinowski

Oryginalne prezenty znajdziemy na jarmarku bożonarodzeniowym, który rozpocznie się dziś i potrwa do 22 bm. W niedzielę - miejska wigilia.

To już miejska tradycja. Kramy ze świątecznymi ozdobami, prezentami, potrawami rozłożą się na deptaku. Jarmark czynny będzie w godz. 10.00 - 17.00. Rękodzielnicy kusić nas będą stroikami, aniołami, haftowanymi obrusami... Nie zabraknie też artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Dowiemy się też np., jak przygotować świąteczny napój, jak ozdobić wigilijny stół, czy przyrządzić karpia. Z pomocą przyjdą nam uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

Natomiast w niedzielę, 20 bm., o 15.00 na scenie przy ratuszu biskup naszej diecezji oraz prezydent miasta złożą zielonogórzanom życzenia. Podczas miejskiej wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się chóry: Pohulanka, Chór ZOK, Społeczne Ognisko Artystyczne, Zespół Pieśni Tańca Maki. Pokolędujemy też z zespołami: M2, Studio A, Tonika, zespołami wokalnymi Niepublicznego Przedszkola Językowego „Hakuna Matata”, SP-21 i From January z Gimnazjum nr 6, New Message i Studiem Piosenki Erato.

Gwiazdą uroczystego spotkania będzie piosenkarka Krystyna Giżowska. Zgodnie z tradycją harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju. Nie zabraknie też poczęstunku, czyli wigilijnych potraw.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.