Marzena Sutryk

Obwodnica S6 Koszalin - Sianów w maju ma być częściowo przejezdna

W rejonie Karnieszewic obwodnica S6 wygląda na niemal gotową - tu zlecenie realizuje konsorcjum i tu będzie wjazd na S6 Fot. Radek Koleśnik W rejonie Karnieszewic obwodnica S6 wygląda na niemal gotową - tu zlecenie realizuje konsorcjum i tu będzie wjazd na S6
Marzena Sutryk

Komisja przetargowa nadal pracuje nad oceną ofert, które wpłynęły w przetargu na wykonanie dokumentacji na wyłączoną część obwodnicy Koszalin - Sianów. Tymczasem na pozostałej jej części prace zmierzają ku końcowi.

Wyłączony odcinek to ok. 8 km od ul. Władysława IV w Koszalinie w kierunku Gorzebądzia, gdzie prace zostały przerwane prawie dwa lata temu (ze względu na problemy z podłożem). To tu, po przetargu na łączne wykonanie projektu i drogi, który okazał się bardzo kosztowny, zdecydowano o ponownym przeprowadzeniu procedury; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozdzieliła zlecenia - najpierw ogłosiła przetarg na samą dokumentację (i to właśnie ta procedura jest w trakcie). W drugiej kolejności, gdy już powstanie dokumentacja, zostanie ogłoszony przetarg na same roboty budowlane.

Komisja przetargowa wystąpiła z pytaniami do firm, które złożyły oferty (wpłynęło ich sześć) w obecnym trybie przetargowym; stało się tak ze względu na dużo niższe od zakładanej kwoty wartości (od około 4,9 do 7,1 mln złotych); pojawiła się obawa o jakość proponowanych rozwiązań. Wyjaśnienia trwają i nic nie wskazuje na to, by ten etap został zakończony w tym miesiącu.

A co się dzieje na pozostałych częściach obwodnicy? Tu prace trwają i - jak wczoraj usłyszeliśmy - jest szansa, o ile pogoda nie przeszkodzi, by jeszcze w maju był gotowy odcinek od strony Bielic (ul. Szczecińska) do ul. Morskiej i dalej do ul. Władysława IV. I ten fragment, gdy już faktycznie zostanie zakończony, będzie dostępny dla kierowców. Gotowy ma być też odcinek od węzła Sianów Wschód do Karnieszewic (ok. 2,5 km) i on także ma być dostępny dla kierowców. Na to, by można było pojechać całą obwodnicą, trzeba będzie poczekać jakieś pięć lat.

Przypomnijmy, obwodnica miała być gotowa w całości w lipcu 2018 roku. Pozostała S6 w naszym województwie ma być gotowa do jesieni.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pogromca Mitów

"Na to, by można było pojechać całą obwodnicą, trzeba będzie poczekać jakieś pięć lat."
Miało być opóźnienia rok do dwóch, a teraz zrobiło się tego pięć lat? Czy ten Koszalinek zawsze musi być w d... ze wszystkim? Obecnie przejazd przez Koszalin grozi zniszczeniem zawieszenia, tak są drogi roz***ane. Jadąc z dowolnej strony do miasta wiemy, że zbliżamy się do Koszalina, bo zaczyna tak telepać, że wszyscy pasażerowie się budzą. Gruzowisko, nie drogi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.