O 500+ na cały rok, kto złoży w sierpniu, zachowa ciągłość

Czytaj dalej
(PIJ)

O 500+ na cały rok, kto złoży w sierpniu, zachowa ciągłość

(PIJ)

Wczoraj rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczeń w nowym okresie rozliczeniowym Programu 500+.

W Łodzi można je składać w formie papierowej (również korespondencyjnie) w Punkcie Obsługi Świadczeniobiorców (Bałuty: ul. Urzędnicza 45 i ul. Drewnowska 5 - wejście od ul. Lutomierskiej, Polesie: ul. Krzemieniecka 2b, Śródmieście: ul. Piotrkowska 153, Górna: al. Politechniki 32, Widzew: al. Piłsudskiego 100) w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Krzemienieckiej 2b oraz w Łódzkim Centrum Kontaktów z Mieszkańcami (ul. Piotr-kowska 110). Istnieje także możliwość dostarczenia wniosków przez internet, za pośrednictwem platform: ePUAP, emp@tia, pueZUS lub bankowość internetową.

- Od rana do godz. 10 z tej możliwości skorzystało 278 osób. W ubiegłym roku wnioski drogą elektroniczną złożyło 40 proc. wszystkich je składających - mówi dyrektor łódzkiego Centrum Świadczeń Socjalnych Ewa Kittel, która przewiduje, że taki sposób występowania o świadczenia będzie zdobywał coraz więcej zwolenników.

Zwraca jednocześnie uwagę, by wnioski wypełniać starannie i uważnie, bo tylko prawidłowo wypisane i kompletne mogą zostać szybko rozpatrzone pozytywnie. Wczoraj pierwsze decyzje o przyznaniu świadczeń już w Łodzi zapadły.

Ze składaniem wniosków śpieszyć się nie trzeba. Zgodnie z przepisami wszystkie złożone do końca sierpnia br. pozwolą zachować ciągłość w wypłatach świadczeń.

(PIJ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.