Nowy park, a już zaniedbany

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Nowy park, a już zaniedbany

Czesław Wachnik

- Od ubiegłego roku Zielonej Górze przybył nowy park o powierzchni 26 ha. Niestety, nikt go nie sprząta - skarży się nasz Czytelnik.

- Przed rokiem rada miejska postanowiła, że obszar leśny położony między ulicami Braniborską, Władysława IV oraz Armii Ludowej będzie parkiem. Problem jednak w tym, że tego nowego parku nikt nie sprząta - powiedział nam Roman Pluciński, mieszkaniec Zielonej Góry. Nasz rozmówca dodał, że wspomniany obszar ma 26 ha i dla okolicznych mieszkańców jest miejscem częstych spacerów. Dlatego przydałyby się ławki oraz kosze na śmieci.

Wiesław Waligóra z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej potwierdził, że wspomniany obszar jest faktycznie parkiem i jego administrowaniem zajmuje się zakład. Ale dodał, że jego ekipa raz w miesiącu sprząta cały teren, natomiast dwa razy w tygodniu - chodniki prowadzące do lasu od strony Władysława IV. Natomiast, gdy chodzi o kosze na śmieci, kilka z nich ma się pojawić w najbliższych dniach. - Wtedy sprzątanie będzie nawet łatwiejsze - dodał W. Waligura. A jeśli chodzi o ławki... Te pojawią się, gdy zakład będzie miał pieniądze. Może stanie się to po wakacjach.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.