Nowy cykl filmowy w kinie Muza. Musisz zobaczyć te filmy!

Czytaj dalej
Agnieszka Mikołajec

Nowy cykl filmowy w kinie Muza. Musisz zobaczyć te filmy!

Agnieszka Mikołajec

SPOT. i Kino Muza zapraszają na nowy cykl filmowy, który wprowadzi nas w tematy związane z pasją, tradycją kulturą winiarstwa i picia wina w ogóle. Pierwszy seans to okazja, aby odkryć region zwany Polską Toskanią.

O polskim winie na świecie mówi się coraz więcej i coraz lepiej. To bardzo ważne, żeby w końcu zaczęło mówić się o nim także w naszym kraju.

Wiedzą o tym SPOT., Winicjatywa oraz Ferment, którzy wspólnie już od jakiegoś czasu zapraszają fanów wina na kolejne spotkania o nazwie Korki z polskich win, którego celem jest poznawanie różnych regionów produkcji wina w Polsce i pochodzących z nich najlepszych producentów.

Na kolejne spotkania zapraszani są sami winiarze, którzy opowiadają o swojej pracy, ale przede wszystkim o trunkach, które wyprodukowali. Z edycji na edycje wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że polskie wino jest na topie.

Kolejnym krokiem promocji polskiego wina jest cykl filmowy Kino i Wino, który projekcją filmu Polska Toskania Smak Tradycji rozpoczyna się już 17 listopada w kinie Muza. To nie lada gratka dla wszystkich fanów wina, bo film zaprezentowany będzie już 2 dni po oficjalnej premierze.

Film opowiada o lubuskim winiarstwie, o pasji, ciężkiej pracy, ale też o bogatej historii, która sięga XII wieku. Opowiada przede wszystkim jednak o ludziach.

Winiarze, którzy są bohaterami filmu, opowiedzą w nim, jak współczesność przeplata się z tradycją a pasja z cierpliwością.

Poznamy ich kilku i to nie tylko od strony ich piwniczki. Losy każdego z nich to temat na osobny scenariusz. Jest artystka, Francuz z Szampanii, który był piekarzem, dziennikarz, poeta i przedsiębiorca… Bowiem nie jest to tak naprawdę film o winie, ale o ludziach, o ich pasji i miłości, o ludziach żyjących, ale i o tych którzy służyli tej ziemi przez wieki i o tych, którzy winiarskie tradycje przywieźli gdzież ze wzgórz Podola. - pisze Dariusz Chajewski, dizennikarz Gazety Lubuskiej, która jest odpowiedzialna za produkcje filmu.

Zwiastun filmu:

Po seansie odbędzie się spotkanie z Agnieszką Stawiarską — zastępcą redaktora naczelnego Gazety Lubuskiej, z wykształcenia filologa, który zna każdy zakamarek lubuskich winnic.

W ramach cyklu zapraszamy również na najbliższe Korki z polskich win vol. 11, które odbędzie się już 19 listopada.

Pokaz odbędzie się w niedzielę | 17.11 | godz. 18:00 | Sala nr 1
Bilety można kupić na: https://tinyurl.com/KinoIWino-bilety

Agnieszka Mikołajec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.