Nowoczesne laboratorium, które pozwoli też walczyć ze smogiem

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Małgorzata Klimczak

Nowoczesne laboratorium, które pozwoli też walczyć ze smogiem

Małgorzata Klimczak

Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie powstało Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii.

- Intencją utworzenia tego laboratorium było to, by służyło ono studentom różnych wydziałów pokrewnych z energetyką, nie tylko jednemu wydziałowi - mówi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT. - W związku ze zmianami w ustawie o uczelniach wyższych przygotowujemy się do tworzenia wspólnoty w ramach badań z różnych dyscyplin naukowych i to laboratorium się w to wpisuje.

Laboratorium umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych na wysokim poziomie na podstawie międzynarodowych standardów jakości kształcenia, a także zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu wykorzystania urządzeń i instalacji, przede wszystkim studentom kierunku odnawialne źródła energii.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.