Nowe zajęcia w "CZAS"

Czytaj dalej

Nowe zajęcia w "CZAS"

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Szpitalnej 6 zaprasza na inaugurację sezonu bPrzygotowano wiele nowych, ciekawych zajęć.

W następny piątek, 12 października, ruszy sezon w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Szpitalnej 6. Przez cały dzień (w godz. 10 - 16) będzie można wziąć udział w ciekawych wykładach, zajęciach i warsztatach. Trzeba tylko pamiętać, że na wszystkie obowiązują zapisy pod numerem telefonu (42) 638-50-32 lub osobiście w siedzibie CZAS.

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to projekt Urzędu Miasta Łodzi, który ma na celu aktywizację osób starszych, głównie przez ich edukację zdrowotną i promocję zdrowego stylu życia.

CZAS przy ul. Szpitalnej powstało w lutym br. przy Miejskim Centrum Medycznym „Widzew”. Działa pięć dni tygodniu w oparciu o harmonogram zajęć kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Udział we wszystkich jest bezpłatny. W centrum rozwijany jest także wolontariat seniorów oraz działa Łódzki Telefon Życzliwości.

Dzień otwarty, który zainauguruje jesienny sezon w CZAS, rozpocznie się o godz. 10 konsultacjami z rzecznikiem ds. seniorów i omówieniem Niezbędnika Emeryta (w sali wykładowej). W godz. 11 - 12 będzie można poddać się badaniu piersi, które przeprowadzą specjaliści z Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Fundacji Politechniki Łódzkiej (sala wykładowa).

Równolegle zaplanowano zajęcia komputerowe (sala komputerowa). Na godz. 12 zaplanowano wykład pt. „Geriatria na wesoło” (sala wykładowa). Między godz. 13 i 14.30 odbędą się warsztaty z obsługi smartfonów (sala wykładowa). W godz. 13.45 - 14.45 będzie można wziąć udział w zajęciach jogi śmiechu (sala wykładowa). Na koniec, czyli o godz. 14.50, uczestnicy wysłuchają wykładu na temat wolontariatu.

Od października w ofercie CZAS pojawią się nowe zajęcia. Wśród nich znalazła się joga śmiechu, czyli nietypowa metoda gimnastyczna, która w lekkiej formule przynosi poważne korzyści dla zdrowia. Joga śmiechu redukuje stres, rozluźnia napięcia w ciele, dotlenia i zwiększa energię, wzmacnia system immunologiczny, a przede wszystkim poprawia nastrój.

Kolejną propozycją dla seniorów jest rękodzieło, czyli twórcze warsztaty, podczas których każdy uczestnik stworzy własne dzieło sztuki użytkowej, m.in. mydło, świecę, kartkę okolicznościową, torbę i przywieszkę. Udział w tego typu zajęciach to możliwość oderwania się od codziennych trosk i zaproszenie do świata sztuki. Nieocenione będzie też poczucie satysfakcji z samodzielnego wykonania prac zgodnych z tematyką konkretnych warsztatów.

Ciekawy będzie też z pewnością upcykling. To warsztaty, podczas których uczestnicy nadadzą drugie życie już niepotrzebnym przedmiotom. Zajęcia mogą być inspiracją do zabaw z wnukami, a także kreatywnym sposobem na wykorzystanie przedmiotów, których żal wyrzucić.

Na wszystkie nowe zajęcia również obowiązują zapisy pod numerem (42) 638-50-32 lub bezpośrednio w CZAS.

Więcej informacji można uzyskać na stronie uml.lodz.pl/dla-seniorow/ oraz w Oddziale ds. Polityki Senioralnej UMŁ przy ul. Zachodniej 47, pokój 132 lub pod numerem telefonu (42) 638-47-30.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.