Maciej Czerniak

Nowe pytania o śmierć Marcina. Żona zarzuca policji, że znęcała się nad nim. Policja odpowiada: - Manipulacje

W sprawie śmierci Marcina Reznerowicza w Prokuraturze Rejonowej we Włoclawku prokurator prowadzi "śledztwo własne", czyli wszystkie Fot. Maciej Czerniak/Zdjęcie Ilustracyjne W sprawie śmierci Marcina Reznerowicza w Prokuraturze Rejonowej we Włoclawku prokurator prowadzi "śledztwo własne", czyli wszystkie czynności procesowe wykonuje osobiście, bez udziału policji. BSW w Bydgoszczy zlecono tylko dostarczenie nagrań z monitoringu, m.in. z włocławskiej komendy policji.
Maciej Czerniak

Marcin Reznerowicz zmarł 1 sierpnia, dzień po zatrzymaniu przez policję. Żona obawia się, że mundurowi mogli się nad nim znęcać. Policja dementuje te doniesienia mówiąc o "manipulacjach". Z wyników toksykologii wynika, że 40-letni Marcin nie był pod wpływem narkotyków ani dopalaczy. Prokurator prowadzi w tej sprawie "śledztwo własne" bez udziału policji.

Ta informacja zelektryzowała nie tylko mieszkańców Włocławka. 1 sierpnia 40-letni Marcin Reznerowicz miał trafić do Zakładu Karnego w związku z wyrokiem za posiadanie suszu konopi. Dzień wcześniej został zatrzymany przez policję.

- Na nic nie chorował, nic mu nigdy nie dolegało, a tu nagle wziął i umarł – mówi Katarzyna Reznerowicz cytowana przez „Politykę” w artykule Piotra Pytlakowskiego „Wyłaź, bo cię zabiję”. – Pomyślałam, że to policjanci doprowadzili go do śmierci.

Policjanci - jak wynika z relacji kobiety - mieli przyjść pod drzwi mieszkania. Jej mąż był w środku, nie wpuszczał ich. Kiedy w końcu drzwi zostały otwarte, Marcina Reznerowicza skuto - informuje „Polityka”, a kiedy mężczyzna poprosił o wodę, miał usłyszeć: "Już ci, kurwo, picie nie będzie potrzebne”. - Zrozumiałam, że Marcina czeka z tym człowiekiem ciężki los - mówiła żona.

Dzień później dowiedziała się o śmierci męża. Zmarł przed bramą więzienia.

W kostnicy żona zrobiła zdjęcia zwłok. Jak wyglądało ciało? Więcej o sprawie czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.