Nowe klasy eksperymentalne w szkołach w Szczecinie

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Nowe klasy eksperymentalne w szkołach w Szczecinie

Małgorzata Klimczak

Rozpoczął się nabór do VII klas dwujęzycznych oraz klas eksperymentalnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018. To nowość w naszym mieście.

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 w Szczecinie klasy VII dwujęzyczne będą funkcjonować w 3 szkołach:

- Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 (ul. Romera 2) - język angielski i język włoski,

- Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Kazimierza Królewicza 63) - język hiszpański,

- Szkole Podstawowej nr 37 (ul. Lucjana Rydla 6) - język angielski, język niemiecki i język hiszpański.

W przypadku SP nr 10 i SP nr 37 podczas naboru w pierwszej kolejności przyjmowani będą dotychczasowi uczniowie tej szkoły. Taka sytuacja wynika z nowej ustawy - Prawo oświatowe.

Dodatkowo, trwa również nabór do klas VII eksperymentalnych, która od roku szkolnego 2017/2018 funkcjonować będzie w Szkole Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 (ul. Unisławy 26). Planuje się utworzenie klasy eksperymentalnej matematycznej oraz klasy eksperymentalnej przyrodniczej.

Dokumenty do tych klas można składać do 14 czerwca. Potem będą przeprowadzone sprawdziany predyspozycji językowych (do klas dwujęzycznych) oraz sprawdziany do klas eksperymentalnych.

27 czerwca o godz. 12 podane będą listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu z predyspozycji językowych (w przypadku oddziałów dwujęzycznych) oraz wyniku sprawdziany kierunkowego.

Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.