Wojciech Kulig

Nowe kino za prawie milion złotych

Nowe kino za prawie milion złotych
Wojciech Kulig

200 tysięcy złotych dofinansowania od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej otrzymało SDK na renowację sali widowiskowo-kinowej. Przetarg na remont kina został już rozstrzygnięty

Od kilku dni w Sławieńskim Domu Kultury nie funkcjonuje już kino. To nie oznacza, że dzieje się coś złego, wręcz przeciwnie. Dyrekcja SDK poinformowała właśnie, że wkrótce ruszy z zapowiadanym od dawna remontem sali widowiskowo-kinowej. Łączny koszt prac modernizacyjnych to ponad 900 tysięcy złotych. Renowacja sali nastąpi m.in. dzięki dużemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Sławnie. Ten na remont przeznaczył ponad pół miliona zlotych.

Niedawno okazało się, że inwestycję wesprze także Polski Instytut Sztuki Filmowej, który przeznaczy na remont aż 200 tysięcy złotych. Tak dużą dotację w konkursie organizowanym przez PISF otrzymały tylko trzy kina w Polsce. Resztę pieniędzy pokryje Sławieński Dom Kultury ze środków własnych.

- Potrzeby przy remoncie sali widowiskowo-kinowej są niezmiernie duże. Przygotowując modernizację musimy to zrobić zgodnie z obowiązującymi przepisami. W skład remontu będą wchodziły m.in. prace projektowe, przygotowawcze, budowlane i elektryczne - mówi nam Izabela Sozańska-Majchrzak, dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury. Dodatkowo w sali zainstalowana zostanie również klimatyzacja i wentylacja. W pierwszym etapie prac remontowych wymieniona zostanie podłoga, balustrada i drzwi. Odnowione będą ściany i sufit. Fotele będą montowane w kolejnym etapie renowacji kina. Już wiadomo, że zmniejszy się liczba miejsc w kinie.

- Czekamy na projekt, który wkrótce powinniśmy otrzymać. Wtedy powiemy coś więcej - dodaje Izabela Sozańska-Majchrzak. Prace remontowe mają potrwać do końca bieżącego roku. To oznacza, że zarówno kino, jak i sala widowiskowa będą wyłączone z użytkowania.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.