Nowe, inne Święto Chleba oraz pomoc dla młodych

Czytaj dalej
Fot. Stowarzyszenie Esquadra
Łukasz Koleśnik

Nowe, inne Święto Chleba oraz pomoc dla młodych

Łukasz Koleśnik

Święto Chleba powróciło z wielką pompą. Również dzięki temu, że w Chlebowie gminie Gubin zorganizowano Olimpiadę dla Młodzieży.

W minioną sobotę do Chlebowa powróciło znane Święto Chleba. Czy reaktywacja przebiegła pomyślnie? - Było inaczej niż w poprzednich latach. Impreza była skierowana głównie do dzieci, które świetnie się bawiły. Ponadto zorganizowaliśmy mały turniej piłkarski na głównym boisku - opowiada opiekun miejscowego klubu oraz radny, Marian Adamczyk.

Święto było atrakcyjniejsze dzięki inicjatywie gubińskiego stowarzyszenia Esquadra, które po raz pierwszy zorganizowało Olimpiadę dla Młodzieży, czyli tzw. wyprawkę dla żaczka na terenie gminy Gubin (poprzednie edycje odbywały się w mieście przygranicznym).

Jak im poszło? - Wydaje mi się, że było bardzo fajnie. Przyszło trochę mało dzieci, ale po raz pierwszy przygotowywaliśmy tego typu imprezę na terenie wsi - opowiada jeden z organizatorów Paweł Tomczyk. Esquadrze pomagały inne stowarzyszenia: Pionier z Gubina, Gubińska Liga Soft Darta, Miejski Ośrodek Sportu w Gubinie i zespół Pumy. - Oprócz atrakcji sportowych, zadbaliśmy również o to, aby 144 wyprawki trafiły do dzieci ze szkół z miasta i gminy – mówi prezes Esquadry, Kamil Kuśnierek.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.