Niezwykle barwne życie motyli.

Czytaj dalej
KB

Niezwykle barwne życie motyli.

KB

Można zabrać wnuki albo wybrać się z przyjaciółmi

Do końca sierpnia w palmiarni Ogrodu Botanicznego można oglądać ekspozycję żywych, tropikalnych motyli i roślin nektarodajnych.

Poczwarki motyli zostały sprowadzone z Wielkiej Brytanii. Zaprezentowane zostaną owady z rodzajów Morpho, Caligo, Papilio, Mycelia, Heliconius, Opsiphanes i inne, które naturalnie występują w tropikalnej Ameryce Południowej, Azji południowo-wschodniej oraz Afryce.

Motyle mieszkają w specjalnie przygotowanej szklarni wraz z kwitnącymi roślinami. W szklanym terrarium będzie też można zobaczyć poczwarki, w których każdego dnia wylęgają się piękne, wielobarwne motyle. Bardzo ciekawym momentem wartym zobaczenia jest chwila, w której owady się pożywiają. Opiekunowie przygotowują dla nich talerzyki z pokrojonymi owocami: pomarańczami, mango, arbuzami, gruszkami, śliwkami i ananasami, do których motyle gromadnie zlatują.

Na wystawie można też dowiedzieć się więcej o tych niezwykłych owadach - gdzie występują, jaka jest różnica między motylem a ćmą, jak długo żyją, jak wygląda największy motyl świata, jak zimują motyle, po co motylom czułki, co jedzą i jak się bronią.

W Ogródku Dydaktycznym są prezentowane gatunki i odmiany roślin wyjątkowo lubianych i często odwiedzanych przez motyle.

Wśród nich są m.in. lantan, budlei, jeżówek i sadziec. Podczas wystawy można też wysłuchać prelekcji przyrodniczych, najbliższa odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia, o godz. 13.

O motylach dziennych i nocnych Polski opowie mgr Tadeusz Kurzac z Ogrodu Botanicznego. Wstęp na wystawę i wykłady za okazaniem biletu do palmiarni (10 zł normalny, 5 zł ulgowy). Wystawa jest czynna codziennie, poza poniedziałkami, w godz. 10 - 18 (kasa otwarta do godz. 17.30).

KB

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.