Artur Drożdżak

Nieznana twarz byłego rektora uczelni z Podkarpacia

Antoni J. (także na małym zdjęciu - jeszcze jako rektor) przed sądem zaprzeczał zarzutom i przekonywał, że padł ofiarą spisku osób, które chcą go Fot. Archiwum Antoni J. (także na małym zdjęciu - jeszcze jako rektor) przed sądem zaprzeczał zarzutom i przekonywał, że padł ofiarą spisku osób, które chcą go zniszczyć
Artur Drożdżak

Antoni J., były rektor jednej z podkarpackich uczelni, został skazany na 4 lata więzienia i 50 tys. zł grzywny. Odwołał się i teraz czeka na decyzję Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Kilka prokuratur i wiele sądów od 2005 r. prowadziło sprawy Antoniego J. i wszystkie starały się unikać ich jak ognia. Był wytrawnym graczem z wymiarem sprawiedliwości.

W końcu po latach stanął przed Sądem Okręgowym w Krakowie, który zajmował się zarzutami sformułowanymi przez trzy prokuratury.

Po dwóch latach procesu został w połowie 2017 r. skazany na 4 lata i 8 miesięcy więzienia i 50 000 grzywny. Wobec jego wieku (80 lat) i zaniechania aktywności zawodowej, sąd odstąpił od wymierzenia mu zakazu zajmowania stanowisk w edukacji.

Antoni J. złożył odwołanie i czeka na wyrok przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie. Na razie przedłożył zaświadczenia od trzech różnych lekarzy, że jest niezdolny do brania udziału w rozprawach. Zostanie teraz gruntownie zbadany przez biegłych sądowych; wtedy okaże się wówczas, co dalej z jego sprawą i wymierzoną mu nieprawomocną karą więzienia.

W dalszej części przeczytasz:

 • Jak były rektor dotykiem uzdrawiał
 • O pieniądzach, których ciągle było mało
 • O Bogu na ustach i politycznych aspiracjach Antoniego J.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.