Leszek Kalinowski

Nie udawaj Greka, daj się wkręcić muzeum

Sobotnia impreza - podobnie jak w latach poprzednich - rozpocznie się happeningiem przed Muzeum Ziemi Lubuskiej. I jak zawsze do wspólnej zabawy włączą Fot. Mariusz Kapała Sobotnia impreza - podobnie jak w latach poprzednich - rozpocznie się happeningiem przed Muzeum Ziemi Lubuskiej. I jak zawsze do wspólnej zabawy włączą się mieszkańcy miasta.
Leszek Kalinowski

Taniec Zorby, degustacja greckiej kuchni, fryzury w stylu starożytnym. W sobotę będą też spektakle, koncerty, wykłady.

Chcesz poznać albo przypomnieć sobie historię greckiej kultury? Przyjdź w sobotę do Muzeum Ziemi Lubuskiej! Dyrektor Leszek Kania zapewnia: - Już od 17.00 wiele się w nim będzie działo.

Rok temu poznaliśmy z różnej strony Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, w tym przeniesiemy się do Grecji. Pomogą nam w tym wystawy i...

- Rozpoczniemy - przed budynkiem muzeum - happeningiem „Nie udawaj Greka” w wykonaniu Teatru Terminus a Quo - zaprasza dr Anitta Maksymowicz. - Pół godziny później kolejny atrakcja pt. „Starożytni Grecy wspaniali swą historię na wazach pisali... a my napiszemy swoją”. Będą to warsztaty plastyczne pod kierunkiem Krystyny Betiuk.

O tej samej godzinie rozpocznie się recital piosenki greckiej w wykonaniu Yannisa Bourasa ph. „Hellada w rytmie Zorby”. Będzie też okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie „Grexit”, który poprowadzi Aleksander Czerniewicz (18.00), posłuchamy też wykładu prof. Iliasa Wrazasa - Dyskomfort (nowo)Greków (18.00). Dzięki pokazowi tańców Greków pontyjskich przeniesiemy się do krainy słońca (18.30). Uzupełnieniem zabawy będzie pokaz fryzur starożytnych, który przygotują uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego (19.00). O znanych Grekach opowie dr Sylwester Woźniak (19.00), a o Grekach na Ziemi Lubuskiej - dr Mieczysław Wojecki (19.30). Natomiast Jarosław Wnorowski zaprezentuje pokaz slajdów podróżniczych z Krety (20.00). Grecję od kuchni - zaprezentują: dr Arkadiusz Cincio, Tomasz Kowalski i Artur Szcześniak. Na zakończenie o 22.30 - koncert zespołu Kolos - Jorgos i Antonis Skolias.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.