- Nie pozwolę zniszczyć mojego ogródka - zapowiada pan Tadeusz

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Józef Piasecki

- Nie pozwolę zniszczyć mojego ogródka - zapowiada pan Tadeusz

Józef Piasecki

W Stypułowie w gminie Kożuchów na działce pana Tadeusza rozkwitły truskawki. Na duże zbiory wskazują też zawiązki porzeczek. Dużo może stracić, bo w poniedziałek wchodzą tu drogowcy.

- Mamy uprawianą, zadbaną działkę. Jej spory kawał chcą nam zabrać pod pas drogowy. Pomóżcie, może jeszcze ktoś się ocknie i tę decyzję zmieni. Żal naszej pracy, naszej własności – tymi słowami zaczęła się rozmowa w redakcji Gazety Lubuskiej w Nowej Soli.

Małżeństwo ze Stypułowa (w gminie Kożuchów) Beata i Tadeusz Idczakowie przyjechali do nas z pismami, z których wynika, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze na ich działce poszerzy pas drogowy, mimo, że pas już istnieje i nie jest wąski.

Pojechaliśmy na miejsce. Przy nowej bramie na posesję jest już wbity kołek, który wyznacza linię dzielącą własność mieszkańców. Rzeczywiście pas drogowy o szerokości 25 metrów pochłonie spory fragment działki, na której rosną drzewa owocowe, posadzone zostały ziemniaki i kwitną truskawki, przykryte przed mrozem agrowłókniną.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.