Marek Rudnicki

Nie chcemy cięć drogi S6

Nie chcemy cięć drogi S6
Marek Rudnicki

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa analizuje, my nie czekamy i zbieramy podpisy.

Chcemy nowej drogi ekspresowej przez całe Pomorze nie dla siebie, a dla wszystkich: mieszkańców, przedsiębiorców, turystów. To nie nasze widzimisię, a racja stanu regionów położonych nad Bałtykiem, które muszą być skomunikowane na miarę XXI wieku, aby mogły być konkurencyjne gospodarczo.

Nie zgadzamy się na okrojenie zatwierdzonej już inwestycji, czyli dokończenie S6 w Zachodniopomorskiem (i fragment do Słupska), a nie zrealizowanie jej w regionie pomorskim.

Dwujezdniowa droga ekspresowa od Goleniowa po Trójmiasto to priorytet dla rozwoju północnej części kraju, jeśli nie chcemy zostać wykluczeni komunikacyjnie, stać się zapóźnioną częścią Polski. Po ostatnich doniesieniach o możliwym przesunięciu harmonogramu i pomysłach na zmianę kształtu „szóstki” znów zbieramy podpisy za S6. Przyłączają się samorządowcy i przedsiębiorcy. Ich też niepokoją wieści, że S6 może zostać zrealizowana w późniejszym terminie niż zakładano (po 2022 roku), a nawet okrojona lub wykonana tylko w części.

- W maju było walne zebranie Stowarzyszenia Samorządowego S6, mające na celu przyspieszenie realizacji inwestycji w województwie pomorskim, która znacząco zaczęła się opóźniać - napisali do pani premier radni Goleniowa. - Wówczas otrzymano zapewnienia z upoważnienia ministra infrastruktury, od podsekretarza stanu Jerzego Szmita, że realizacja zaprojektowanych odcinków drogi S6 przebiega według przyjętego harmonogramu prac. A podczas posiedzenia Sejmu 5 maja podsekretarz stanu stwierdził, iż dla ministerstwa ważniejsze jest ułatwienie dostępu do Portu Gdynia.

Marek Rudnicki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.