Nauczyciele z Rybnika dostaną podwyżkę jako pierwsi w kraju

Czytaj dalej
Fot. Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Aleksander Król

Nauczyciele z Rybnika dostaną podwyżkę jako pierwsi w kraju

Aleksander Król

Nauczyciele mieli dostać obiecaną przez rząd podwyżkę od września, ale rybniccy radni postanowili przyznać ją nauczycielom wcześniej - już od czerwca. W ten sposób nauczyciele z Rybnika otrzymają podwyżki prędzej niż w całym kraju. Radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

Nauczyciele z Rybnika mają powody do zadowolenia - dostaną podwyżki wcześniej od ich kolegów w całej Polsce. W miniony czwartek podczas nadzwyczajnej sesji, rybniccy radni przyjęli uchwałę, wprowadzającą zmiany do regulaminu, określającego wysokość i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w miejskich placówkach oświatowych.

O co chodzi? O podwyżki. Nauczyciele w całym kraju mają dostać obiecaną przez rząd podwyżkę od września, ale rybniccy radni postanowili przyznać ją nauczycielom wcześniej - już od czerwca. Radni przegłosowali uchwałę (cała rada była za) na wniosek prezydenta Rybnika.

- Postanowiliśmy zwiększyć płace zasadnicze dla nauczycieli i pracowników oświaty w zależności od wykształcenia. Do tej pory były one ustalone na podstawie rozporządzenia pani minister, ale wobec tego, co stało się w ostatnich miesiącach, władze miasta mają prawo ustalić swoje stawki zasadnicze.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.