Nauczyciele mogą stracić dodatki i przywileje

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski /Polska Press
Małgorzata Klimczak

Nauczyciele mogą stracić dodatki i przywileje

Małgorzata Klimczak

Wymiar czasu pracy i godne wynagrodzenie za pracę to rzeczy, które najbardziej niepokoją nauczycieli. Ich pensje od lat nie wzrastają. Nauczyciele chcą być godnie wynagradzani za swoją pracę. MEN planuje podwyżki.

Zmiany w Karcie Nauczyciela i finansowaniu oświaty wzbudzają różne opinie.

Rząd przyjął projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych wraz ze zmianami w Karcie Nauczyciela. Karta od lat była uznawana przez nauczycieli za najważniejszy dokument regulujący zasady ich pracy, ale od lat również nauczyciele chcieli zmian w Karcie Nauczyciela, ponieważ nie uwzględniała ona wielu potrzeb nauczycieli.

Zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej poszły jednak w takim kierunku, który nie wszystkich zadowala.

Propozycje minister Anny Zalewskiej przewidują:

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.