Paweł Gzyl

Natalia Kukulska: nie podążam za tłumem

Natalia Kukulska porusza na nowej płycie również ekologiczną tematykę. W piosence „Ostatnia prosta” śpiewa: „Zasobów nowych brak”. „Nie szanując tego, Fot. mat. prasowe Natalia Kukulska porusza na nowej płycie również ekologiczną tematykę. W piosence „Ostatnia prosta” śpiewa: „Zasobów nowych brak”. „Nie szanując tego, co mamy, co daje natura, zmierzamy ku zagładzie. Inaczej chyba powinniśmy zacząć szukać sobie nowego miejsca w kosmosie” - powiedziała nam w rozmowie.
Paweł Gzyl

„Halo, tu Ziemia” - nawołuje Natalia Kukulska w tytule swojej nowej płyty, która ma właśnie dzisiaj swoją rynkową premierę. A nam gwiazda piosenki opowiada nie tylko o jej powstawaniu, ale też o swoim mężu i dzieciach, metafizycznych rozterkach i problemach z dzisiejszą Polską.

Dwa lata temu wydałaś płytę, potem byłaś trenerką w telewizyjnym talent show, później urodziłaś córeczkę, a teraz wydałaś kolejny album. Skąd ten przypływ energii?

Nagrałam również piosenki do trzech filmów animowanych - czyli coś w sam raz dla mojej małej Laurki... A skąd ta energia? Nie wiem - może z kosmosu? Do niego nawołuje tytuł nowej płyty - „Halo, tu Ziemia”. Wydaje mi się, że mam teraz dobry czas i pracuję na wyższych obrotach. Może daję temu wszystkiemu radę, bo sprawia mi to przyjemność?

Poprzednie dziecko urodziłaś 12 lat temu. Może to przyjście na świat Laurki tak Cię pozytywnie nakręciło?

Na pewno. To już czysta chemia - czyli kwestia hormonów. Choć oczywiście zapewne również miłości. Na pewno mogę mówić o wielkim szczęściu, że dobrze przeszłam ciążę. Byłam bardzo aktywna - i prawdziwego urlopu macierzyńskiego miałam zaledwie półtora miesiąca. Od razu potem zaczęłam koncertować i kończyć płytę. A żadnych dopalaczy nie biorę! (śmiech)

Małe dziecko w domu to mnóstwo obowiązków. Jak sobie z tym radzisz?

Ostatnia kładę się spać i pierwsza wstaję (śmiech). Takie miałam też wakacje - dziesięć dni, podczas których nieustannie siedziałam w mailach i na telefonie. Na pewno nie będzie tak na dłuższą metę. Teraz dużo dzieje się w moim życiu, co wyzwala we mnie większą adrenalinę i pozwala ze wszystkim jakoś się uporać. Tylko muzyka daje mi możliwość oderwania się od tej prozy życia.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Dlaczego nowy album artystki jest „przełomowy i wyjątkowy”?
 • Jakie jest zdanie wokalistki o współczesnej roli kościoła?
 • Jak każdy powinien dążyć do wolności?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.