Nasz sondaż: PiS na pierwszym miejscu w Polsce. A w naszym regionie? Sprawdź!

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Bogna Skarul

Nasz sondaż: PiS na pierwszym miejscu w Polsce. A w naszym regionie? Sprawdź!

Bogna Skarul

Przedstawiamy wyniki naszego ogólnopolskiego sondażu. Ale jak wypadło na nim nasze województwo? Na kogo zagłosowali mieszkańcy zachodniopomorskiego?

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś, na jaką partię Pan/Pani oddałby głos? Woj. zachodniopomorskie

Sondaż - partie
Create column charts

Gdyby dziś przeprowadzić wybory na posłów i senatorów, to w województwie zachodniopomorskim wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. To ta partia zdobyłaby najwięcej, ale tylko 29,4 procent głosów.

Druga pozycja przypada Platformie Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 19,9 procent mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Na trzecim miejscu byłby KUKIZ'15. 12,7 procent mieszkańców województwa oddałoby właśnie na nich swoje głosy. Dopiero na czwartej pozycji znalazła się w Zachodniopomorskim .Nowoczesna. Na tę partię zagłosowałoby 12,1 procent mieszkańców.

Do sejmu (jeśli brać pod uwagę tylko sondaż z naszego województwa) weszliby jeszcze przedstawiciele partii Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 9,4 procenta, Polskie Stronnictwo Ludowe - na tę partię zagłosowałoby w naszym województwie 7,8 procent mieszkańców - i Partia Razem z poparciem 5,1 procent mieszkańców zachodniopomorskiego.

Nie weszliby natomiast przedstawiciele Wolności, bo zdobyli w zachodniopomorskim tylko 2,1 procent głosów i Ruch Narodowy, który zdobył poparcie na poziomie 1,4 procenta.

Czytaj więcej. Szczegóły, omówienia, komentarze:

Skomentuj sondaż na gs24.pl/forum!

W sobotę na plus.gs24.pl oraz w Głosie Szczecińskim szczegółowe omówienie wyników naszego sondażu w woj. zachodniopomorskim

Wideo: Najnowszy sondaż poparcia dla partii. Platforma dogania PiS

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.