Najstarsze pole golfowe w Polsce ma nowego dzierżawcę

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Bogna Skarul

Najstarsze pole golfowe w Polsce ma nowego dzierżawcę

Bogna Skarul

Warszawska firma „Działka 89” jest nowym dzierżawcą najstarszego pola golfowego w Polsce. Umowę ma do 2026 roku.

116,8 tysiąca złotych - tyle wynosi roczny czynsz dzierżawny pola golfowego w Kołczewie. Nowym dzierżawcą pola jest „Działka 89” spółka z.o.o. To firma z Warszawy, która zajmuje się między innymi działalnością na obiektach sportowych, a jej prezesem jest Radosław Romaniuk.

Podczas podpisywania umowy na dzierżawę ponad 64 ha w Kołczewie spółkę reprezentowali Andrzej Kaliński i Mirosław Aleksander.

Umowa dzierżawy na pole golfowe w Kołczewie została zawarta do listopada 2026 roku z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

- Zaraz po podpisaniu umowy nasz pracownik pojechał z nowymi dzierżawcami na pole do Kołczewa, aby im przekazać nieruchomość

- powiedział Paweł Lisowski, zastępca dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Szczecinie, który w imieniu agencji podpisywał umowę dzierżawy.

- Jesteśmy zadowoleni, że pole ma gospodarza - mówią golfiści, którzy już od lat związani są właśnie z tym polem. - To najstarsze pole w Polsce. Długi czas nie było wiadomo, czy pole ocaleje, ale udało się. Byłoby dużą stratą, gdyby nie było chętnego na dzierżawę. Bo golf to biznes wymagający choćby troski o odpowiedni stan trawy. A już najwyższy czas, aby ją skosić.

Podczas podpisywania umowy dzierżawy osobne pytania miał syndyk. Dotyczyły pozostawionych przez poprzedniego dzierżawcę (GAB sp. z o.o.) wyposażenia budynku klubowego (zasłon, krzeseł, stołów, zabudowy baru). Ale wyposażenie to nie zostało przejęte przez Agencję gdyż nie stanowi jej własności.

- W tej sprawie trwają rozmowy między syndykiem a obecnym dzierżawcą

- mówi dyrektor Lisowski.

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.