Joanna Boroń

Nadmorskie smażalnie pod lupą sanepidu - dramatu nie ma

Nadmorskie smażalnie pod lupą sanepidu - dramatu nie ma Fot. arch
Joanna Boroń

Pracownicy inspekcji sanitarnej przeprowadzili kontrole w punktach, w których oferowane są produkty smażone. Z wyników kontroli płynie jeden wniosek - nie jest idealnie, ale mogło być gorzej.

Pod koniec lipca skontrolowano 78 lokali (smażalni) w naszym województwie. Każdorazowo podczas kontroli sprawdzany był stan sanitarno - techniczny, ale również badany był olej smażalniczy.

W 5 przypadkach olej był niewłaściwej jakości. W 3 lokalach zostały przekroczone normy związków polarnych w oleju, czyli potencjalnie niebezpiecznych dla naszego zdrowia.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.