Na wyborach do Parlamentu Europejskiego można sporo zarobić

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Na wyborach do Parlamentu Europejskiego można sporo zarobić

Sławomir Bobbe

Po raz pierwszy od wielu lat nie będzie problemów z naborem chętnych do pracy w komisjach wyborczych. Na stole położono naprawdę duże pieniądze.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Przy tej okazji będzie można dobrze zarobić. Ile? To juz zależy od funkcji pełnionej w obwodowej komisji wyborczej.

Wybory samorządowe z października 2018 roku były specyficzne - po raz pierwszy utworzono bowiem dzienne i nocne komisje wyborcze. Dzienne miały czuwać nad sprawnym przeprowadzeniem wyborów, nocne - sprawnie przeliczyć głosy. Do ich obsługi potrzeba było kilku tysięcy osób i do końca trwały boje o to, by zapewnić komisjom chociażby minimalny, sześcioosobowy skład.

W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego (jak i kolejnych, listopadowych do parlamentu) komisji nocnych i dziennych nie będzie. Pozostaną tylko w wyborach samorządowych.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.