Paweł Kaniak

Na Szwederowie marzą o basenie, który leczy

Uczniowie ZS nr 30 od niedawna mają do dyspozycji salę rehabilitacyjną. Czy doczekają się też basenu? Fot. Fot. Dariusz Bloch/archiwum Uczniowie ZS nr 30 od niedawna mają do dyspozycji salę rehabilitacyjną. Czy doczekają się też basenu?
Paweł Kaniak

Są plany wybudowania w Bydgoszczy basenu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Czy znajdą się pieniądze na inwestycję przy ul. Jesionowej?

Od kilku już lat nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół nr 30 na Szwederowie marzą o specjalnym basenie, który dałby większe możliwości rehabilitacji uczniów z różnymi niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi i autyzmem.

- Pływanie jest najlepszą formą rehabilitacji i terapii. Na basenie moglibyśmy organizować specjalistyczne zajęcia, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy mają ukończone studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki - mówi Ilona Zygadło, dyrektorka ZS nr 30.

Zbierają podpisy

Placówkę w tych planach wspiera samorząd osiedla. Rada Osiedla Szwederowo założyła komitet wsparcia budowy basenu. Zebrano ponad 450 podpisów pod tą inicjatywą. Rada wystąpiła do prezydenta Bydgoszczy o wpisanie inwestycji do budżetu na 2018 rok.

- Od kilku lat jeździmy, pukamy do różnych drzwi i walczymy, aby taki basen powstał. Może w najbliższych miesiącach w końcu zapali się dla nas zielone światło - mówi Bogusław Aleksander Deja, przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo.

W dalszej części artykułu, m.in.:

 • Jakie są szanse na zbudowanie basenu i ile może kosztować jego powstanie.
 • Co znalazłoby się w pływalni?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.