Monitoring na osiedlu Tysiąclecia. Kamery już czuwają

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz

Monitoring na osiedlu Tysiąclecia. Kamery już czuwają

Wioletta Mordasiewicz

W końcu na osiedlu Tysiąclecia w Stargardzie pojawił się monitoring. Mieszkańcy tej części miasta od lat są zmuszeni znosić nocne wybryki gości lokali rozrywkowych

Wysokiej jakości kamery HD zamontowano na każdym z czterech budynków. Teraz policji i straży miejskiej łatwiej będzie namierzać sprawców wykroczeń i przestępstw, tak licznie dokonywanych w tej części miasta. W centrum istnieją lokale rozrywkowe, których działalność daje się stargardzianom we znaki. Sprawa zakłócania mieszkańcom ciszy nocnej na osiedlu Tysiąclecia pojawiała się na większości sesji rady miejskiej.

- W końcu są te kamery - z ulgą mówią mieszkańcy. - Może w końcu będzie spokojniej.

Cztery kamery rejestrujące obraz są skierowane tak, by obejmowały najbardziej newralgiczne obszary osiedla.

- Dzięki monitoringowi jest teraz możliwość całodobowej obserwacji wraz z automatyczną rejestracją obrazu - mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Stargardzie. - Kamery są sterowane zdalnie, a obraz przesyłany drogą radiową.

Wykonawcą monitoringu jest firma KT-System ze Szczecina. Inwestycja kosztowała prawie 44 tys. zł. Do kamer mają dostęp przez całą dobę zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy.

Mieszkańcy os. Tysiąclecia poczuli się bezpieczniej. Liczą na to, że kamery nieco zdyscyplinują bawiącą się w lokalach młodzież.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.