Celina Wojda [email protected]

Modny zawrót głowy w Szczecinie, czyli jakie fryzury teraz nosimy

Modny zawrót głowy w Szczecinie, czyli jakie fryzury teraz nosimy Fot. Sebastian Wołosz
Celina Wojda [email protected]

Przeszliśmy się po szczecińskich salonach fryzjerskich i sprawdziliśmy, jakie fryzury są teraz modne, jak najczęściej farbujemy włosy i ile trzeba czekać, aby dostać się do fryzjera.

W świecie fryzur ostatnimi czasy dzieje się bardzo dużo. Na ulicach widujemy panie w różnych uczesaniach - na krótko, na długo, z kokiem lub w rozwianych włosach, blondach, zieleniach i popielach. Czy to fryzurowy misz-masz? Niekoniecznie, to po prostu moda.

- Można powiedzieć, że teraz modne są wszystkie fryzury - mówi Żaklina Mrozek, fryzjerka z salonu Atelier 9. - Ale przecież każdą fryzurę trzeba dostosować indywidualnie do klienta, bo nie wszystko wszystkim pasuje.

- W naszym salonie bez względu na porę roku podchodzimy do każdego klienta indywidualnie - podkreśla Piotr Kmiecik z Modern Design Piotr Kmiecik. - Stawiamy na lekkość formy, naturalność i tworzymy tak, by ulica była wybiegiem mody.

Koloryzacja

Kiedyś szło się do fryzjera i można było wykonać baleyage, pasemka czy po prostu koloryzację jednym odcieniem. Dzisiaj możliwości koloryzacji jest znacznie więcej. Panie, bo to one najczęściej decydują się na „farbę”, wybierają bardzo różne kolory. Jak mówią fryzjerzy, każdy odcień jest modny, nie ma jednego wiodącego. Niektóre klientki stawiają na naturalność i szukają kolorów zbliżonych do naturalnego tonu swoich włosów, a inne chcą spektakularnej metamorfozy i zupełnie zmieniają swój wygląd. Wszystko zależy od gustu.

Modny zawrót głowy w Szczecinie, czyli jakie fryzury teraz nosimy
Sebastian Wołosz
Modny zawrót głowy w Szczecinie, czyli jakie fryzury teraz nosimy
Sebastian Wołosz
Modny zawrót głowy w Szczecinie, czyli jakie fryzury teraz nosimy
Sebastian Wołosz

- Koloryzację wykonujemy indywidualnie dla każdej klientki. Paleta kolorów jest tak duża, że dla każdej klientki dobieramy inny kolor, przez co nawet nasze stałe klientki przy każdej wizycie wychodzą odmienione - opowiada Piotr Kmiecik.

Siwe, zielone albo fioletowe

Na ulicach i w salonach fryzjerskich można zauważyć, że gama kolorystyczna jest bardzo szeroka. Młode dziewczyny w wieku 20-30 lat chętnie wybierają nietypowe kolory, np.: popiel, pudrowy róż, zieleń czy pastele.

- W Szczecinie aż tak bardzo nie widać tego trendu, ale w większych miastach jest on znacznie bardziej widoczny - mówi Żaklina Mrozek. - Te kolory już były kiedyś modne i teraz ta moda powraca.

Kiedyś koloryzacje bardzo niszczyły włosy. Dzisiaj fryzjerzy zgodnie mówią, że farby są o wiele lepsze - bez amoniaku, bezpieczne, odżywcze.

- Czasami włosy po koloryzacji są w lepszej kondycji niż przed - mówią fryzjerzy.

Ombre, sombre

Ostatnio we fryzjerskiej modzie bardzo popularne stały się ombre, sombre i flamboyage. Brzmi bardzo egzotycznie, ale tak naprawdę nie jest to nic strasznego. Takie koloryzacje wyglądają bardzo ładnie, już wyjaśniamy na czym polegają. Za pomocą ombre można uzyskać niezwykle wyrazisty efekt - rozjaśnić część włosów w taki sposób, że kosmyki u nasady pozostają ciemne, podczas gdy na końcach są znacznie jaśniejsze. Z kolei sombre, której nazwa pochodzi dosłownie od „soft ombre”, jest delikatniejszą wersją ombre, włosy nie są tak mocno rozjaśniane.

- Flamboyage można powiedzieć, że to taka koloryzacja, która jest pomiędzy ombre a sombre - wyjaśnia Żaklina Mrozek. - Daje to efekt takich naturalnych rozjaśnień, jakby od słońca. Bardzo ładnie wygląda to na brązacho i rudych. Ale nie należy tego mylić z refleksami, bo farba jest nakładana zupełnie inną techniką.

Modny zawrót głowy w Szczecinie, czyli jakie fryzury teraz nosimy
Sebastian Wołosz

Długie, półdługie, ale także krótkie

- W naszym salonie mamy dużo gości z poza granic naszego miasta. Nie można jednoznacznie stwierdzić, jakiej długości włosy wolą szczecinianki, ale pokusiłbym się o stwierdzenie że średniej długości. Wiąże się to z tym, że współpracujemy z fundacją Rack’n’Roll i mamy dużo chętnych klientek, które dobrowolnie oddają swoje włosy dla chorych na raka - opowiada Piotr Kmiecik.

Szczecinianki chętnie decydują się też na długie fryzury. Kiedyś długie włosy oznaczały tylko kucyki albo warkocze, dzisiaj już tak nie jest.

- Bardzo modne są fale albo loki w stylu beach waves, czyli takie jak z plaży, surferskie - opowiada pani Żaklina. - Ale też proste fryzury. W tym roku nie ma jednego wzorca, którego należy się trzymać, wszystko jest dozwolone, ważne tylko, żeby było dobrze dobrane.

Fryzjerzy zauważają też, że w ostatnich miesiącach bardzo mocno zwraca się uwagę na to, aby fryzury były naturalne, lekkie. Nie powinny sprawiać wrażenia ciężkich, wyczesanych i wymuskanych. Jeśli chodzi o krótkie fryzury, to panie też je lubią, bo wyglądają bardzo naturalnie.

Długa kolejka do fryzjera

Modne fryzury wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczą tylko zwykłe kosmetyki, potrzebny też jest do tego dobry fryzjer, który powie nam jak dbać o włosy. I tu pojawia się kłopot, bo żeby dostać się do dobrego fryzjera, czasami trzeba czekać kilka tygodni, jak nie miesięcy!

- W naszym salonie trzeba trochę poczekać na wizytę, od miesiąca do dwóch, a czasem nawet trzech miesięcy - wylicza Piotr Kmiecik. - Jednak jak same klientki twierdzą, w pełni rekompensujemy ten czas oczekiwania.

U pani Żakliny jest podobnie, najbliższy wolny termin jest na początku października, w salonie na osiedlu Kaliny tak samo.

- Jak chce się iść do dobrego fryzjera to trzeba poczekać - śmieje się pani Żaklina.

Celina Wojda [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.