Modernizację drogi 254 czas najwyższy zacząć. I zaczną

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Modernizację drogi 254 czas najwyższy zacząć. I zaczną

Adam Lewandowski

Rozpoczynają się konsultacje w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej Brzoza-Mogilno. W Urzędzie Gminy Nowa Wieś Wielka: 27 bm. godz. 14.

Na skrzyżowanie drogi krajowej z drogą wojewódzką nr 254 mieszkańcy Brzozy narzekają od lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - oczym już pisaliśmy - zmodernizowała swą drogę w zeszłym roku - od węzła Stryszek do skrzyżowania z trasą 254, ale problem pozostał. Kłopoty sprawia sygnalizacja świetlna i tuż za nią na drodze wojewódzkiej - przejazd kolejowy. Problem rozwiązałby wiadukt, ale na to - GDDKiA tego nie ukrywa - ze względu na koszty - się nie zanosi. Ale problemem dla mieszkańców jest też stan drogi wojewódzkiej. Jezdnia jest zniszczona, pobocza także, o przebudowę tej trasy Brzoza woła od lat.

I mieszkańcy modernizacji tej drogi doczekają. Jeszcze nie w tym roku, ale w nie tak znowu odległej przyszłości...

Właśnie Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna konsultacje dotyczące planów rozbudowy tej drogi. - Droga wojewódzka nr 254 łączy Brzozę, Łabiszyn, Barcin i Mogilno - mówi Jacek Piotrowski z ZDW. - Cała trasa liczy blisko 50 kilometrów. Dzięki przebudowie kierowcy z południowej części regionu szybciej i bezpieczniej dotrą do ważnego węzła w Stryszku na planowanej trasie ekspresowej S10 łączącej Bydgoszcz z Toruniem.

Trwają prace nad przygotowaniem koncepcji przebudowy drogi. Dziś spotkanie konsultacyjne odbędzie się w UG w Łabiszynie, jutro w Mogilnie, pojutrze w Dąbrowie, 27 bm. o godz. 14 w gimnazjum w Brzozie, dzień później o godz. 10 w Barcinie. Modernizacja drogi ma być finansowana ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do 2020 roku.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.