Młodzieżowcy powalczą w ciekawym turnieju

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Andrzej Flügel

Młodzieżowcy powalczą w ciekawym turnieju

Andrzej Flügel

W drzonkowskiej hali w sobotę i w niedzielę odbędzie się międzynarodowy turniej. Organizatorem jest zielonogórska fundacja Green Star specjalizująca się w szkoleniu młodzieży.

Będzie to największy turniej dla młodych adeptów basketu w historii województwa lubuskiego. Zostanie rozegrany w dwóch kategoriach (2003 rocznik i młodsi oraz 2006), po pięć zespołów w grupie. Dziennie odbędzie się dziesięć spotkań.

W Drzonkowie zawitają wielkie europejskie marki: Crvena Zvezda Belgrad, Alba Berlin, czy słoweński Helios Lublana. Na ich tle będą mogły się zaprezentować i zmierzyć swoje siły nasze lokalne drużyny: gospodarze Green Star Zielona Góra i słynący ze świetnego szkolenia młodzieży Chromik Żary. Ostatnim zespołem uzupełniającym skład rozgrywek będą King Wilki Morskie Szczecin. W szkole prowadzonej przez byłego trenera Stelmetu, Mihajlo Uvalina trenują dzieci ze szkół podstawowych, głównie z SP-18.

- Cały czas szukamy sponsorów, którzy pomogą nam w organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Organizacja turnieju nie należy do najłatwiejszych, ale jesteśmy pewni, że dzieciom niczego nie zabraknie. Spodziewamy się przyjazdu 120 uczestników. Zapraszamy kibiców i sympatyków koszykówki z całego województwa, aby zobaczyli jak szkoli się lubuska młodzież. Myślę, że będzie to bardzo fajna impreza, która pokaże nam jak na tle europejskich potentatów specjalizujących się szkoleniem młodzieży wypadną nasi chłopcy - powiedział Rafał Czarkowski, przewodniczący rady fundacji.

Rafał Czarkowski od lat działa w zielonogórskim baskecie.
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska Rafał Czarkowski od lat działa w zielonogórskim baskecie.
Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.