Młodzi niech mają głos

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Młodzi niech mają głos

Natalia Dyjas-Szatkowska

- Dbajcie o to, żeby wasza klasa była społecznością obywatelską. I bądźcie mocni w postanowieniu, by nie siać nienawiści - mówił w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze do młodzieży Jurek Owsiak

- Macie najpiękniejszy czas teraz przed sobą. Dzielcie się miłością i przyjaźnią - tak, podczas debaty, która zainaugurowała program „Młodzi On-life”, do młodzieży z zielonogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mówił Jerzy Owsiak. - Starajcie się być otwarci na wszystkie kolory, filozofie... Im bardziej będziecie otwarci, tym bardziej życie może was zaskoczyć pozytywnie. Otwartość powoduje, że słuchamy wszystkich stron - dodał społecznik.

Celem nowego programu „Młodzi On-life” jest dotarcie do młodzieży z regionu i zachęcenie ich do większego zaangażowania i zainteresowania się aktualną sytuacją w Lubuskiem. W ramach tego projektu odbędą się spotkania, debaty i rozmowy młodych ludzi z przedstawicielami władz. Pierwsza miała miejsce w urzędzie marszałkowskim. Podczas niej zielonogórska młodzież akcentowała realne problemy i kwestie, którym warto się przyjrzeć i je rozwiązać. A ich głosu wysłuchali przedstawiciele władz, w tym marszałek Elżbieta Anna Polak, która podkreślała jego niezwykłą ważkość.

W imieniu młodych z regionu, sugestiach, o które można poszerzyć program „Młodzi On-life” mówili m.in. Paweł Skibiński z młodzieżowej rady miasta i Aleksander Piskorz ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni.

- Najważniejsze jest dla mnie stworzenie stanowiska rzecznika młodzieży przy urzędzie marszałkowskim województwa lubuskiego - podkreślał wczoraj Skibiński.

Ale młodzi podkreślali też konieczność wzmocnienia poradnictwa zawodowego, działania systemowe, przeciwdziałające rosnącej fali ksenofobii w szkołach, zapewnienia dobrej opieki medycznej w placówkach szkolnych czy stworzenia łatwiejszego dostępu do kultury dla młodzieży.

- Nasz apel jest taki, żebyśmy my wszyscy w momentach, kiedy musi coś robić, po prostu to robili - mówił Piskorz. - Nie bójmy się wychodzić przed szereg i działać - dodał licealista, działacz Młodych Lokalnych.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.