Młodzi i zdolni stworzą instalację nad Odrą, film o futbolistach i płytę z wyjątkową muzyką

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Młodzi i zdolni stworzą instalację nad Odrą, film o futbolistach i płytę z wyjątkową muzyką

Małgorzata Klimczak

Mateusz Kowalski, Agata Legawiec i Mateusz Żegliński to młodzi artyści, którzy otrzymali stypendia artystyczne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną to łącznie 36 tys. zł. Każdy z trójki młodych twórców otrzymuje po 12 tys. zł na wybrane przez siebie zadanie artystyczne.
Pierwsza stypendystka to Agata Legawiec, ubiegłoroczna absolwentka architektury wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie, od niedawna także pracownik naukowo-dydaktyczny tej uczelni. Artystka wykona instalację przestrzenną „Więcej Ludzi #morepeople”. Stanie ona na bulwarach.

- To będzie instalacja przedstawiająca kontury ludzi w ruchu, które będą ustawiane po obu stronach Odry - mówi Agata Legawiec. - Chodzi o to, żeby bardziej zwrócić uwagę na to, co dzieje się w samym centrum Szczecina. Instalacje mają skłonić nas do tego, żeby się na chwilę zatrzymać w tym miejscu. Planujemy wernisaż we wrześniu tego roku.
Projekty Agaty Legawiec były nagradzane i prezentowane m.in. w Berlinie, Mediolanie, Grecji i ostatnio podczas Biennale Cow International Design Festival na Ukrainie. Jest współorganizatorką wystaw, warsztatów dla dzieci oraz wydarzeń z pogranicza sztuki, projektowania architektury wnętrz i design’u.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.