Ministerstwo Cyfryzacji chce przekonać seniorów do internetu. Ruszyło z odpowiednim kursem

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Norbert Ziętal

Ministerstwo Cyfryzacji chce przekonać seniorów do internetu. Ruszyło z odpowiednim kursem

Norbert Ziętal

Internet nie jest tylko dla młodych — twierdzi Ministerstwo Cyfryzacji i ruszyło z kampanią „e-Polak potrafi!” skierowaną do starszych osób. Urzędnikom zależy przede wszystkim na przekonaniu starszych do porzucenia lęku przed nowoczesnymi technologiami.

- Każdy może być e-Polakiem. Nie przeszkadza w tym ani wiek, ani to, jakie mamy umiejętności. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, nie bójmy się pytać. Dzieci i wnuki na pewno chętnie nam pomogą

– mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Partnerem ministerstwa w realizacji tej akcji jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa-Państwowy Instytut Badawczy. Osoby starsze mają przekonać krótkie filmiki z poradami.

- Starsze osoby są przyzwyczajone, że aby coś załatwić trzeba wyjść z domu. A tak naprawdę można wszystko załatwić w domu, z kubkiem kawy obok. Wystarczy usiąść, wziąć głęboki oddech, otworzyć komputer, przełamać się i zrobić pierwszy krok. To prostsze i bardziej intuicyjne, niż nam się wydaje — przekonuje Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”.

Na początek organizatorzy akcji chcą pokazać, jak dzięki internetowi życie może się stać przyjemniejsze. Np. jak za pomocą internetu porozmawiać poprzez wideo z rodziną z drugiego końca świata lub obejrzeć przegapiony odcinek serialu. Link do akcji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/e-senior-potrafi.

Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.