Mieszkaniec Białych Błot strzelał do kotów?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Katarzyna [email protected]

Mieszkaniec Białych Błot strzelał do kotów?

Katarzyna [email protected]

Pracownicy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt otrzymali sygnał o mężczyźnie, który na swojej posesji w Białych Błotach łapał koty.

Używał do tego samozamykających się klatek.

- Następnie strzelał do nich z wiatrówki - relacjonuje jeden z inspektorów. - Nie wiadomo, ile zwierząt udało mu się w ten sposób uśmiercić.

Sprawą zajęła się policja. - Takie zgłoszenie wpłynęło do nas przedwczoraj o pierwszej w nocy - odpowiada mł. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Wysłaliśmy nasz patrol, który rozmawiał z właścicielem wskazanej posesji. Na miejscu nie znaleźliśmy żadnych zwierząt. Mężczyzna zaprzeczył, że do nich strzelał. Przyznał się jednak do ich łapania.

Tłumaczył, że chciał się ich tylko pozbyć ze swojego terenu, ale zarzekał się, że nie robił im krzywdy. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi za to sądowy zakaz ich trzymania do dziesięciu lat, kara do trzech pozbawienia wolności i grzywna. - Niestety takie przypadki bestialstwa wciąż się zdarzają - mówi Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla czworonogów. - Doniesienia o zbrodniach przeciwko zwierzętom płyną z całej Polski. Okrucieństwo i „pomysłowość” ich oprawców nie znają granic.

W internecie wciąż można natknąć się na filmik, który nakręciła w zeszłym roku uczennica jednego z bydgoskich gimnazjów. Dziewczyna założyła kotu foliową torbę na pyszczek i patrzyła jak zwierzątko się dusi. Tłumaczyła później, że chciała zobaczyć jak to jest, gdy przestanie się oddychać. - Dane takich osób i ich wizerunek powinny być podawane do publicznej wiadomości - dodaje Szolginia.

Katarzyna [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.