Małgorzata Stempinska

Mieszkańcy naszego regionu mają dość pracy zdalnej. Tęsknią za swoim firmami

Coraz więcej pracowników już nie może się doczekać, kiedy spakują laptopy i znowu przekroczą mury firmy. Fot. 123RF Coraz więcej pracowników już nie może się doczekać, kiedy spakują laptopy i znowu przekroczą mury firmy.
Małgorzata Stempinska

Praca zdalna na początku zeszłego roku była pożądanym benefitem. Przez pandemię koronawirusa stała się koniecznością. Jednak zaledwie co piąty z nas deklaruje chęć pracy zdalnej na stałe. Coraz bardziej tęsknimy już za biurem i kontaktami z ludźmi.

Praca zdalna polega na wykonywaniu zadań powierzonych przez pracodawcę poza siedzibą firmy, np. w mieszkaniu pracownika. Przed pandemią z takiej możliwości korzystali przede wszystkim freelancerzy pracujący w oparciu o umowy cywilnoprawne. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, te osoby w 2019 roku stanowiły 4,3 proc. wszystkich zatrudnionych. W drugiej połowie marca 2020 roku, czyli po wybuchu epidemii, pracę poza murami firm zaczęło wykonywać 2,3 mln rodaków na etacie. W drugim kwartale 2020 roku zdalnie pracował już co dziesiąty zatrudniony. Liczba osób wykonujących swoje obowiązki zawodowe w domu rośnie.

Coraz więcej pracowników już nie może się doczekać, kiedy spakują laptopy i znowu przekroczą mury firmy. Jakie są wyniki badań na ten temat? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.