Mieszkańcowi Sosnowca skradziono dokumenty. Ktoś zaciągnął dług. Teraz nęka go komornik

Czytaj dalej
Teresa Semik

Mieszkańcowi Sosnowca skradziono dokumenty. Ktoś zaciągnął dług. Teraz nęka go komornik

Teresa Semik

Do Andrzeja Staronia z Sosnowca komornik przychodził z Koszalina, Szamotuł, Poznania. Ciągle z powodu tego samego długu, który rzekomo zaciągnął siedem lat temu w Cyfrowym Polsacie. Ktoś bezprawnie posłużył się jego dokumentami, wyłudzając usługi telewizyjne. - Nie wiem, co robić - mówi zrezygnowany.

Powiadomił o kradzieży policję, urząd miasta i swój bank, ale to nie uchroniło go od kłopotów. Złodziej skradł jego teczkę z dokumentami w 2010 roku. Sądził, że po dochodzeniach policyjnych, skargach do sądu, zwrocie bezzasadnie pobranych już pieniędzy przez komornika, sprawa została zamknięta w 2015 roku. Jego rzekomy dług nabrał nowej mocy w kwietniu tego roku. Dowiedział się o tym, gdy przyszedł do banku po wypłatę. Komornik z Poznania zabrał mu 1600 zł. W maju zajął kolejne 1500 zł.

Krok I: zgłoś policji kradzież

Andrzej Staroń dochował wszelkiej staranności; powiadomił policję o kradzieży dokumentów i dostał stosowne poświadczenie, z jakich dokumentów został okradziony. Informacja o tym przestępstwie trafiła też do policyjnej bazy. W jaki sposób ta baza została wykorzystana w tym konkretnym oszustwie? Nie wiadomo. Z pewnością jedank nie uchroniła ofiary kradzieży przed problemami. W 2011 roku ktoś w Poznaniu podpisał z Cyfrowym Polsatem cztery umowy abonenckie, posługując się danymi Andrzeja Staronia. A on mówi szczerze: - Ja nawet w Poznaniu nigdy nie byłem.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Teresa Semik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.