Miejska dotacja dla kościołów w Głogowie

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
(GSZ)

Miejska dotacja dla kościołów w Głogowie

(GSZ)

Prawie 630 tys. zł otrzymają cztery świątynie w Głogowie na niezbędne remonty i renowacje zabytkowego portalu i figur aniołów w ołtarzu głównym.

Gmina miejska przekaże w tym roku prawie 630 tys. zł dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach, a konkretnie dla czterech głogowskich kościołów. Pieniądze otrzyma parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie na drugi etap malowania wnętrza kościoła. Będzie to 60 tys. zł.

Największa z głogowskich świątyń, czyli kolegiata na Ostrowie Tumskim, dostatnie też największą dotację - będzie to aż 350 tys. zł

90 tys. zł trafi do parafii pw. św. Wawrzyńca na os. Brzostów na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich dużych aniołów w ołtarzu głównym. – Najwięcej, bo 350 tys. zł otrzyma kolegiata. Pieniądze zostaną przeznaczone na naprawę okien i ścian wewnątrz zabytkowej świątyni – informuje prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Finansowe wsparcie ma też trafić do czwartej miejskiej parafii pw. św. Mikołaja. Ok. 130 tys. zł będzie wykorzystana na renowację portalu głównego zachodniego kościoła pw. Bożego Ciała. – Nie są to jakieś dodatkowe pieniądze, ale te, które były już zapisane w budżecie, jednak bardzo ogólnie – wyjaśnia prezydent Rokaszewicz. – Podzieliliśmy je na podstawie wniosków, jakie wpłynęły do urzędu miasta. – Dodam, że miasto będzie też wykonywać inne prace przy zabytkach, choćby zakończenie ogrodzenia przy ruinach kościoła świętego Mikołaja i zabezpieczenie wieży oraz zabezpieczenie murów przy głogowskim zamku.

(GSZ)

(GSZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.