Bogna Skarul

Międzyzdroje. Spółka rodem z PRL próbuje odzyskać nieruchomości

Międzyzdroje. Spółka rodem z PRL próbuje odzyskać nieruchomości
Bogna Skarul

Kilkunastu właścicieli nieruchomości w Międzyzdrojach otrzymało wezwania do sądów rejonowych. Chodzi o tych właścicieli, którzy kupili mieszkania w budynkach dawnego Funduszu Wczasów Pracowniczych. Sprawa może dotyczyć wielu osób w całym kraju.

69-letni Marian S., mieszkaniec Stargardu, cztery lata temu kupił 30-metrowe mieszkanie w Międzyzdrojach. Właśnie szedł na emeryturę i lokum nad morzem wydawało się świetnym pomysłem na wolny czas, jaki czekał go po zakończeniu obowiązku pracy.

Za mieszkanie zapłacił gotówką. Był trzecim jego właścicielem. Przypilnował wszystkich wpisów do ksiąg wieczystych. Parę dni temu dostał wezwanie do Sądu Rejonowego I Wydział Cywilny w Świnoujściu w sprawie ugody, jaką chce z nim zawrzeć Fundusz Wczasów Pracowniczych spółka z o.o.

W ramach ugody spółka chce od niego zapłaty 12 tys. zł. Te 12 tys. zł to, jak obliczyła spółka, trzymiesięczny czynsz za międzyzdrojskie mieszkanie, który oszacowała na 4 tys. zł miesięcznie (bo znajduje się w miejscowości nadmorskiej i przy plaży).

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.