Miasto zaprasza seniorów na urodziny!

Czytaj dalej

Miasto zaprasza seniorów na urodziny!

Nie zabraknie atrakcji, wśród których znajdą się m.in. porady zdrowotne, badania profilaktyczne i ciekawe pokazy.

Najbliższy weekend minie pod znakiem szeregu imprez z okazji 595. urodzin Łodzi. Jedną z nich będzie Festiwal Zdrowia, który zaplanowano na Stawach Jana.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę festiwalowe atrakcje będą odbywały się w godzinach 10 - 18. Znajdą się wśród nich badania profilaktyczne, porady lekarskie, farmaceutyczne i fizjoterapeutyczne, ćwiczenia prozdrowotne i zabawy ruchowo-taneczne oraz edukacja zdrowotna.

Nie zapomniano o wnukach, dla których organizatorzy przygotowali gry i zabawy, m.in. podstawy żonglerki, duże bańki mydlane oraz mozaiki z kolorowego ryżu.

Z porad zdrowotnych będzie można skorzystać nie tylko nad Stawami Jana, ale również w placówkach medycznych, które zostały partnerami festiwalu. Miejskie Centrum Medyczne im. dr K. Jonschera w sobotę zaprasza na badania ciśnienia tętniczego, obliczanie prawidłowej masy ciała, dobieranie wkładek ortopedycznych, porady dietetyczne.

Atrakcją dla tych, którzy lubią intensywny wysiłek fizyczny, może być maraton fitness. W Centrum Medycznym im. dr L. Rydygiera, poza poradami dotyczącymi zmiań zwyrodnieniowych w stawach, będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji dla przyszłych mam, więc warto zabrać tam córki bądź synowe spodziewające się dziecka.

Szeroki wachlarz możliwości przygotowało na festiwal Miejskie Centrum Medyczne „Widzew”. Odwiedzający dowiedzą się m.in. o znaczeniu fizykoterapii i kinezyterapii, sposobach zmian nawyków żywieniowych i dotyczących postawy oraz jak zajmować się chorym, niepełnosprawnym leżącym.

Specjaliści przeprowadzą pomiary zakresu ruchu w stawach oraz testy siły mięśniowej. Nie zabraknie edukacji dotyczącej postępowania po urazie i w okresie oczekiwania na rehabilitację. Łódzki oddział fundacji „Dr Clown” organizuje naukę żonglerki i „kręcenia talerzami”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.