Miasto, które na święta stroi się ekoozdobami? To nie z tej bajki...

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Dorota Witt

Miasto, które na święta stroi się ekoozdobami? To nie z tej bajki...

Dorota Witt

Na ulicach Bydgoszczy zrobi się nastrojowo już na mikołajki. Niebawem zacznie się montaż świetlnych dekoracji. Bożonarodzeniowy nastrój zapanuje w mieście dzięki energooszczędnym światełkom i... to właściwie tyle, jeśli mowa o ekologicznych miejskich ozdobach.

A, będzie jeszcze drzewko. - W nowej lokalizacji na płycie Starego Rynku stanie żywa choinka - zostanie ustawiona w osi ulicy Mostowej - informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka urzędu miasta. - Drzewko zostanie przystrojone w świąteczne elementy i oświetlone ciepłym światłem. Pod choinką znajdą się także iluminowane prezenty.

I drewniana szopka: stanie w zachodniej części Starego Rynku. Drewniane figury wykonali uczniowie bydgoskiego „plastyka”.

Ozdobią po raz drugi

Przy odrobinie dobrej woli za ekologiczne rozwiązanie można uznać też powtórne wykorzystanie zeszłorocznych ozdób. - W Starym Fordonie, jak co roku, pojawią się ozdoby i iluminacje, które zdobiły Stary Rynek i i okolice podczas zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia - mówi Marta Stachowiak.

Także w Bydgoszczy rozbłysną energooszczędne światełka. Pojawią się, m.in., na części małych drzew na ul. Gdańskiej oraz na dużym drzewie na rondzie Jagiellonów.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu,  a w niej m.in. o nowych ozdobach, które upiększą miasto przed i na święta.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.