Marcin Sypniewski liderem na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Marcin Sypniewski liderem na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość

Hanna Walenczykowska

Konfederacja Wolność i Niepodległość obiecuje, że zlikwiduje podatek dochodowy oraz zniszczy system budowany latami przez „bandę czworga”, czyli partie PiS, PO, SLD oraz PSL.

We wtorek (20 sierpnia 2019 r.) na ulicy Mostowej przy bydgoskich spichrzach przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość przedstawili swojego pierwszego kandydata do Sejmu. Jest nim Marcin Sypniewski, prawnik, polityk, przedsiębiorca.

Mówią, że naprawią kraj

- Kandyduję, bo wierzę, że Polska potrzebuje prawdziwej zmiany. Te wszystkie pozostałe partie rządzą nami od lat. To oni odpowiadają za ucieczkę z Polski milionów młodych ludzi, za fatalny stan służby zdrowia, za zapaść edukacji, za dziurawe drogi i gigantyczny dług publiczny – twierdzi Marcin Sypniewski. - To one doprowadziły do katastrofy demograficznej, program 500 plus nie działa(...) PiS, PO, SLD, PSL to banda czworga, która rządzi nami od wielu, wielu lat. Jako jedyni stawiamy im czoła i walczymy z systemem, który stworzyli.

Marcin Sypniewski wyjaśnia, że Konfederację Wolność i Niepodległość tworzą zjednoczone środowiska: wolnościowe, patriotyczne oraz antysystemowe.

- Więcej nas łączy niż dzieli. Wspólnie idziemy do wyborów, żeby zmienić Polskę i przywrócić władzę obywatelom – oświadcza kandydat i przypomina, że to obywatele utrzymują państwowe struktury – także te, które nie spełniają oczekiwań wyborców.
- Uprośćmy i odważnie obniżmy podatki, ograniczmy biurokrację, zlikwidujmy przywileje polityków, wykorzystajmy w pełni internet do kontaktów z urzędami, zreformujmy usługi publiczne. Właśnie teraz jest na to czas! - przekonuje lider bydgoskiej Konfederacji. - Liczę na młodych ludzi. Wierzę, że przekonam ich do głosowania na Konfederację. Wszyscy zasługujemy na poważne państwo, a nie państwo z dykty.

Założenia programowe tego ugrupowania się nie zmieniły, podstawowe tezy to m.in.; likwidacja podatku dochodowego i wprowadzenie pełnej wolności gospodarczej.

Z Bydgoszczy do stolicy

W przyszłym tygodniu poznamy wszystkie osoby, kandydujące do Sejmu i Senatu. Jednak już wiadomo, że na bydgoskiej liście nie będzie posła Pawła Skuteckiego, który o miejsce w Sejmie walczyć będzie w okręgu warszawskim. Na pierwszym miejscu w Warszawie będzie Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność-Korwin.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.