Małgorzata Pieczyńska

Magiczna Gwiazdka w mieście

W tym roku wcześniej niż zwykle na ulicach miasta pojawią się świąteczne ozdoby. Nie zabraknie, oczywiście,  żywej choinki, żłóbka na Starym Rynku i Fot. Dariusz Bloch W tym roku wcześniej niż zwykle na ulicach miasta pojawią się świąteczne ozdoby. Nie zabraknie, oczywiście, żywej choinki, żłóbka na Starym Rynku i wielu innych akcentów bożonarodzeniowych. Ma być magicznie!
Małgorzata Pieczyńska

Już 4 grudnia na Starym Rynku stanie żywa choinka, dwa dni później rozpocznie się kiermasz bożonarodzeniowy. Bydgoszcz ma błyszczeć na święta. Od dziś pierwsze ozdoby będą pojawiać się na ulicach miasta. W tym roku ratusz na same iluminacje wyda około 200 tys. zł.

Na Starym Rynku, moście Staromiejskim, ul. Mostowej i placu Teatralnym tradycyjnie ustawione zostaną świetlne ozdoby w formie, m.in. aniołów, dam i dżentelmenów. - Przy wjeździe na ul. Batorego i ul. Dworcową od strony Gdańskiej zamierzamy zamontować wiszące podświetlone bramy - mówi Marek Iwiński, plastyk miejski.

- Elementy dekoracyjne w kształcie śnieżynek upiększą z kolei słupy latarni np. na ul. Focha, Gdańskiej, Wełnianym Rynku, Długiej czy moście Królowej Jadwigi. Część z nich już się wysłużyła, więc wymieniamy je na nowe. Na Wyspie Młyńskiej podziwiać będzie można świetlną fontannę, a na Wyspie św. Barbary podświetlony kwiat. W tym roku dekorowanie miasta rozpoczynamy wcześniej niż zwykle, bo już od 27 listopada. Chcemy, aby Bydgoszcz na święta wyglądała magicznie.

Świąteczny jarmark

Od 6 do 23 grudnia w godz. 11-18 na Rybim Rynku czynny będzie kiermasz bożonarodzeniowy. W środę rozpocznie się tam montaż straganów. W związku z tym, od 29 bm. do 5 stycznia 2018 r. zamknięty zostanie ogólnodostępny parking dla ruchu kołowego na Rybim Rynku. - Stylowe budki będą miały herb miasta i zostaną efektownie oświetlone - zapowiada Marek Iwiński. - Pojawi się na nich także element regionalny, czyli wzór kujawski. Jeśli zainteresowanie jarmarkiem będzie duże, to przedłużymy godziny otwarcia do 20.00. Mieszkańcy będą mogli tu kupić nie tylko ozdoby choinkowe, ale też wysokiej jakości produkty lokalnych producentów, np. wędliny, sery, rękodzieło i wyroby artystyczne, gotowe dania i potrawy czy zabawki.

Jakie inne atrakcje będą w okresie świątecznym w Bydgoszczy i jak renifer stracił rogi - przeczytacie w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.