Lubuskie przystanie cały czas nie mają wykonawcy

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Jakub Nowak

Lubuskie przystanie cały czas nie mają wykonawcy

Jakub Nowak

Trzecie podejście i niestety trzecie niepowodzenie. Przetarg na budowę 10 nowych przystani na Odrze został unieważniony.

Do trzech razy sztuka? Niestety, nie tym razem. Kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy 10 przystani na rzece Odrze musiał zostać unieważniony. Jak informuje Jacek Milewski, wiceprezydent Nowej Soli (miasto pilotuje od początku całe przedsięwzięcie), wpłynęła tylko jedna oferta. I choć kwota była najniższa z dotychczas proponowanych, to i tak przekraczała możliwości finansowe odrzańskich gmin, które biorą udział w projekcie.

Warto podkreślić, że warunki trzeciego przetargu były nieco inne niż w poprzednich dwóch, po wcześniejszym braku rozstrzygnięć, zmieniono niektóre kryteria, w nadziei na mniejsze koszty. Niestety, i tym razem nie pozwoliło to na zakończenie sprawy. - Wszystko wskazuje na to, że rozpisywanie następnych przetargów nie ma sensu - komentuje wprost wiceprezydent Milewski.
Pozostaje więc pytanie: co dalej? - W najbliższych dniach spotkamy się z naszą „odrzańską drużyną” i zadecydujemy co dalej. Czas na odważne decyzje - komentuje tajemniczo J. Milewski.

Na koniec warto jednak przypomnieć, że w odróżnieniu od ubiegłego roku, samorządy nie mają już „na karku” terminów unijnych, inwestycja może być więc realizowana „ze spokojem”.

Minusem przeciągającej się sprawy jest jednak stracony, pod kątem korzystania z przystani, sezon rejsowy. Z drugiej strony, według zapewnień, odpada zagrożenie, które opóźniło inwestycję w ubiegłym roku (chodzi o dramatycznie niski stan Odry, który, według różnych zapowiedzi, może w tym roku również się powtórzyć). - W przypadku dokończenia tej inwestycji, nie powinno mieć to większego znaczenia, prace będzie można wykonać nawet wtedy - komentował już wcześniej dla „GL” J. Milewski. Przypomnijmy: przystanie mają powstać w Starej Wsi (gm. wiejska Nowa Sól), w Siedlisku, w Bobrownikach (gm. Otyń), w Krępie w Zielonej Górze, w Pomorsku w gminie Sulechów, w Nietkowie w gminie Czerwieńsk, w Gostchorzu w gminie Krosno Odrzańskie, w Uradzie w gminie Cybinka, w Górzycy i w Kostrzynie nad Odrą.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.