Łódź może dzisiaj wygrać wyścig o Expo 2022

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe UMŁ
Marcin Darda

Łódź może dzisiaj wygrać wyścig o Expo 2022

Marcin Darda

Łódź, Minneapolis czy Buenos Aires? Dziś głosowanie Zgromadzenia Generalnego BIE. Zarówno rząd, jak i samorząd Łodzi są zdania, że „ten wyścig nie ma zdecydowanego faworyta”

Łódź, Minneapolis czy Buenos Aires? Dziś Zgromadzenie Generalne Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) zdecyduje, komu przyznać organizację prestiżowej wystawy International Expo 2022. Najważniejsi członkowie polskiej delegacji, czyli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wicepremier Piotr Gliński są optymistami. Uważają, że Łódź i Polska mają 50 proc. szans na zwycięstwo. Choć w kuluarach mówi się o tym, że faworytem jest Minneapolis, to jednak nie ze względu na dobry projekt, lecz siłę amerykańskiej dyplomacji. O poparcie walczono jeszcze wczoraj, prezydent Zdanowska spotkała się z kilkunastoma delegatami, przygotowuje także emocjonalne finałowe przemówienie. Przed delegatami BIE wystąpi też Killion Munyama, polski poseł PO zambijskiego pochodzenia, nazywany przez Zdanowską „naszą tajną bronią”. Podobno zapewnił Łodzi głosy połowy państw Afryki. Głosowania rozpoczną się po godz. 16.

Jakie Łódź ma szanse na wystawę International Expo w 2022 roku? Jaki wynik prognozują politycy PiS i PO? A co w przypadku porażki Łodzi? O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.