Łódź bez Expo 2022, ale rząd nie wycofuje się z obiecanych inwestycji

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Malinowski
Marcin Darda

Łódź bez Expo 2022, ale rząd nie wycofuje się z obiecanych inwestycji

Marcin Darda

Łódź przegrała walkę o prestiżową wystawę International Expo 2022, ale w gruncie rzeczy nie mamy się czego wstydzić - takie opinie przebijają z niemal wszystkich komentarzy członków polskiej delegacji, która w środę w Paryżu wysłuchała werdyktu delegatów Zgromadzenia Generalnego Biura Wystaw Światowych.

Łódź zdobyła 56 głosów, Buenos Aires - 62. A i tak sensacją było odpadnięcie już w pierwszej turze dyplomatycznej potęgi, czyli Stanów Zjednoczonych, które zdobyły tylko 25 głosów, a w dniu głosowania zmieniły miasto kandydujące z Minneapolis na nieznane Bloomington. W tej pierwszej turze Łódź i Buenos Aires otrzymały po 46 głosów, o zwycięstwie zdecydowała zatem solidarność obu Ameryk przeciw Europie, ponieważ część państw głosujących w pierwszej turze na Stany Zjednoczone, przekazała potem głosy Argentynie.

Expo jednak nie dla Łodzi. Ale było bardzo blisko. Łódź przeszła do II tury i tylko sześcioma głosami przegrała z Buenos Aires. Zdecydowała solidarność obu Ameryk przeciw Europie, ale pokonaliśmy Stany Zjednoczone. Czytaj relację z Paryża i komentarze po przegranej Łodzi...

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.