Lekarski hołd oddany posłowi Tomaszowi Latosowi

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Lekarski hołd oddany posłowi Tomaszowi Latosowi

Sławomir Bobbe

Dyrektorzy dwóch bydgoskich szpitali poinformowali o zasługach posła Tomasza Latosa, kandydata na prezydenta Bydgoszczy.

- Pan poseł, sprawując od 2005 roku mandat parlamentarzysty wielokrotnie potwierdził swoje rzeczywiste i skuteczne zaangażowanie w działania mające na celu rozwój bydgoskiej medycyny. Szczególnie aktywnie Pan Poseł działa na rzecz wsparcia rozwoju największych szpitali regionu - oświadczyli dyrektorzy dwóch bydgoskich szpitali uniwersyteckich - dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela i dr n. o zdr. inż. Jacek Kryś, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A.Jurasza. - Osobiste zaangażowanie i wsparcie pana Posła przyczynia się do rozwoju bydgoskich szpitali ku zadowoleniu mieszkańców miasta Bydgoszczy i całego regionu.

Dla Jurasza i Biziela
Dyrektorzy sięgają pamięcią do 2007 roku kiedy udało się pozyskać ponad 326 mln zł ze środków Ministerstwa Zdrowia. Biziel z kolei miał dostać na swój „Wieloletni program medyczny - rozbudowa i przebudowa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy”. Co ważne poseł Latos „przez cały okres trwania tej inwestycji w Juraszu” na bieżąco interesował się przebiegiem prac, monitorował ich postęp oraz udzielał wsparcia w trakcie kontaktów z Ministerstwem Zdrowia.

Nieoczekiwana publikacja stanowiska dyrektorów zbiegła się w czasie z deklaracjami Tomasza Latosa o wyjściu z impasu w sprawie tworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.